Topallama

ahmetiri

Merhaba

Kedimde 2-3 gundur farkettigim.bir durum var uyanıkken sorun Yok ama yatip uyuyup uyandiginda yakasik 1 dakika belki daha az topallayarak yuruyor sonra duzeliyor birde uyurken bazen seviyorum uyanip kisa bi miyavliyor daha once uyaninca boyle ses cikarmiyordu bunlar bir sorunmu pek anlayamadim vetede goturemedim buradan bi sorayim dedim

Kedime fib virusu aktif kuru formda diye teshis koyulmustu kan testi ve rontgene bakilarak

7 CEVAP

kedilimadam

Kedinizin cinsi nedeniyle genetik bir eklem rahatsızlığından muzdarip olabilir ki anlattığınız belirtiler daha öncesinde şahit olduğum bir olaya çok benziyor.Veterinere gösterip röntgen çektirmelisiniz.Umarım hasta değildir.

ahmetiri

Scottish fold 9 aylik disi

ahmetiri

Bahsettiginiz hastalik nedir acaba

kedilimadam

Scottish foldlarda görülen genetik eklem rahatsızlığı.Hareketlerini ve aktivite yeteneğini kısıtlayan ömürlerini ne yazık ki acı içinde geçirmelerine sebep olan genetik bir bozukluk:(

ahmetiri

Kardesimde farkli birsey farketmis sol on ayagini genelde havaya kaldiriyormus uzerine basinca gene bi kucuk miyavlama garip bir ses cikartiyormus ama uzerine bastiktan 10 saniye sonra hersey normal oluyormus bu hastaligin bir cozumu tedavisi varmi en kisa surede vete gotureyim ozaman

kedilimadam

En sağlıklı bilgilendirmeyi veterineriniz yapacaktır.Ne yazık ki bu ırkta bu çok yaygın görülen bir durum ama yine de umuyorum ki sıkıntının sebebi bu genetik rahatsızlık olmasın.

ahmetiri

Dayanamadim veterinere goturdum rontgen cekildi ayaginda catlak varmis o yuzden basamiyormus islem yapilabilecek biyerde degil bekleyip kendiliginden kaynamasini bekliyecegiz dedi ufak bi catlakmis birkacgun aşıya gidecegiz agri icin sanirim