10 Kglik Kedi Mamasını Saklama

ZeroSix

Malum mama fiyatları yüzünden 10 kglik mamalara yönelmeye başladım bayatlanma ihtimalinden endişeleniyorum. Mamayı nasıl saklamam uygun olur? Mama kutusu falan?

8 CEVAP

beyzathemoc1

Ben büyük turşu bidonu kullanıyorum xoqpdmdo haftalık küçük kavanoza alıyorum her hafta 1 kere açılıyor sıkıca kapatıyorum bi bidon 7 kg falan alıyor yıllardır böyle kullanıyorum bayatlamadı hiç

DamlaRosy

Ben paketinde muhafaza ediyorum. Güzelce paketi klipslersen sorun olmaz. Eğer kapanmıyorsa da büyük kavanozlara bölebilirsin

MarsMaya

Büyük mama kutularına paketiyle koyanda var ben hiç mama kutusu kullanmadım. Paketin ağzı klipsliyse 1 kiloluk iki saklama kabına alıp çoğunluğu kendi paketinde tutuyorum. Klips yoksa kavanozlara, saklama kaplarına bölüyorum. Paket delinirse veya mamanın çok sık ağzı açılıp kapanırsa bayatlar.

Betrayal

Ben petshoplarin mamaları satarken koyduğu kutulardan alıyorum onlara birer kilo boluyorum hava kalmiyacam sekilde öyle bayatlamiyor

Kendi paketlerini havasını alarak güzelce klipsleyebilirsin. Ikea tenekelerine 3-4 günlük dolduruyorum taze kalıyorlar.

Balimlilac

Ağzı kilitli 2 kg lik poşetlere koyup tüm poşetleri kendi kilitli mama poşetine koyuyorum.

KursatSari

Ben teker teker kilitli poşetlere koyuyorum,5 6 tane poşet oluyor.o poşetleride başka bir kaba o kabıda balkondaki dolaba koyuyorum.sıcak vb görmüyor sizede tavsiye ederim.balkonda müsait yer yoksa mutlaka ılık(soğuğa yakın) bir güneş görmeyen odaya koyun. Ve önemli birşey daha: nemli bir yerde saklamayın, kokusu ağırlaşıyor.

ozanesk

Paketin ağzında kapama sistemi varsa ve paket hasarlı değilse ayrı bir yere koymanıza gerek kalmaz.