Kedimin Vücudunda Kabuklu Yaralar Var Neden Oluşur Bilinçli Daha Önce Yaşamış Biri Yazabilir Mi?

Kedimin vücudunda kabuklu yaralar var neden oluşur bilinçli biri yazabilir mi? Birde yara kabuklarıyla beraber tüy dökülüyor o bölgeden.

10 CEVAP

gozdeyilmaz

Yaralar elinizi attığınızda kalkıyor mu? Benzer bir durum yaşadık kısırlaştırılmış nd kullanıyorduk uzun süredir kedilerimizden birinde böyle bir durum oldu veteriner protein alerjisi olabilir demişti, mamayı değiştirdik çok şükür geçti ve uzun bir süre çok nadir ödül maması ya da yaş mama verdik

@Ailurophile teşekkür ederim peki şu görsel gibi mi olmuştu tüyleri dökülünce

Evet kalkıyor. yara başları tüylerin kökünde onlar kavlarken tüyle beraber kavlıyor.

Leon23

Merhabalar Benim kedimdede aynı durum var fazla proteinden suphelendik siz hangi mamaya geçince sorun çözüldü acaba?

Ailurophile

yakın zamanda benim de başıma geldi yediği mamaya karşı bi hassasiyet ya da alerjen bi durum söz konusu olabilir benim kedimin hem bağırsak hem deri hassasiyeti vardı küçük kabuklu yaraları tüyleriyle dökülüyodu veterinere götürüp bütün kan değerlerine baktırdık veteriner hipoalerjenik mamalardan önerdi aldığı besinler de yeterli gelmemiş olabilir bizimki bundan kaynaklıydı ben ek olarak multivitamin kullanıyorum siz de ihmal etmeyin uzun süredir aynı mamayı kullanıyorsanız mamayı değiştirip bi de öyle gözlemleyin

Minnakgobus

Aynı durum benim kedimdede oldu hatta tüyleri döküldü alanı genişledi bir gümüş spreyle durdurdu veteriner hekimimiz banada verdi evde kendim sıktım o bölgeye pamukla sildim tamponlayarak sonrasında 1 haftada geçti bu durum mamasından kaynaklı,allerjik veya strese bağlı olabiliyor veteriner hekiminize bir göstermeniz daha uygun olur ama geçiyor üzülmeyin

Minnakgobus

Aynı durum benim kedimdede oldu hatta tüyleri döküldü alanı genişledi bir gümüş spreyle durdurdu veteriner hekimimiz banada verdi evde kendim sıktım o bölgeye pamukla sildim tamponlayarak sonrasında 1 haftada geçti bu durum mamasından kaynaklı,allerjik veya strese bağlı olabiliyor veteriner hekiminize bir göstermeniz daha uygun olur ama geçiyor üzülmeyin

Ailurophile

evet bazı bölgelerinde aralıklı boşluklar kalabiliyor bazısı da küçük olduğu için sadece kabukla bi kaç tüy dökülüyodu neyse ki bendekiler daha çok kabuk şeklinde attı

Bizdede aynısı olmuştu felica somonlu kullanıyorduk mamayı değiştirdik proplan somonlu kullanmaya başladik sonrasında böyle bı sorun yaşamadık