Kedim İshal Ne Yapmalıyım

78kedi78

Merhaba kedim dün akşam ishal oldu ve napmam gerektiğini bilmiyorum yardım edebilir misiniz lütfen

4 CEVAP

78kedi78

Dün malt vermiştim belki malt dokunmuş olabilir

Cennet29

Farklı bişey mi yedirdinz? Tavuk göğsünü yağsız tuzsuz haşlayın suyuyla birlikte yedirin. Veterinerden probiyotik toz alıp verebilirsiniz. Eğer ishal kesilmezse mutlaka veterinere gösterin uzun süreli ishal tehlikelidir

Cennet29

Maltı üzerinde yazar miktar kadar vermiyorum ben. Bazılarına 5-6 cm verin yazıyo bana oran cok geldiği için ben hafta bi iki kere fındık kadar vermeyi tercih ediyorum.

Sm_Ft

Den-flor diye bir ilaç var eczanelerde bebekler için satılan, tekli paketler var içinde toz halinde. Ondan alıp suyuna karıştırabilirsiniz bunu veterinerimiz tavsiye etmişti bize. Bu ilaç bağırsak florasını düzenliyor hem ishalde hem kabızlıkta etkili oluyor. Eğer su tüketimi az ise suya karıştırıp şırınga ile ağzına sıkıp yuttuğundan emin olabilirsiniz. Bir başka yöntem de nişastalı su, aynı şekilde kullanılabilyor ama dozunu iyi ayarlayın su, nişastadan bembeyaz olmasın çok eklemeyin. Geçmiş olsun