Kedilerim Surekli Mama Kabini Dokuyor

Ezgi271

Uc kedim var. Ve hangisinin oldugunu tam bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum. Evde su selalesi var ordan yere su dokuyorlar. Bunu nasil basariyoroar bilmiyorum. Ve mama kaplari temiz ve mamalarini yeni koymama ragmen dokuyor ve ustune de su dokuluyor. Yuruyecek yer yok . Evde her zaman. Bir yer su ve mama dolu. Artik bu durum beni cok gicik etmeye basladi. Ne istiyorlar bilmiyorum

3 CEVAP

Emirrckr

Mama kaplarına da mı su dökülüyor orayı tam anlamadım ama isterseniz mama kaplarını su kaplarından daha uzak bir noktaya koyun.
Muhtemelen bir kediniz patisiyle mamaları dışarı çıkarıyor.
Hatta su şelalesinde de patisiyle oynuyor olabilir,ardından patisini salladıkça sular etrafa yayılıyordur.
Direkt patisini sokupta çıkartıyor da olabilir.
Yakaladığınız an uyarmanız,sesli tepki göstermeniz lazım.
Mama dökülmesini önleyebilecek tasarımda mama kapları var mıdır emin değilim.

DamlaRosy

Oyun yapıyor muhtemelen. Benimki de bazen mamasını kaptan çıkarıp yiyor. Eğer oyun yapıp yerde bırakıyorsa gördüğünüz an tepki gösterin. Onu oyun haline getirmesin. Su şelalesine nasıl bir çözüm bilemedim onu da oyun yapmış minikler

Cennet29

Su şelalesini bi tepsi içine koyabilirsiniz su döksede bişey olmaz. Su ve mama birbirinden uzak olmalı zaten.