Kedim Açık Terasa Da Çıkmak İstiyor,Tasmayla Çıkarsam Olur Mu?

duman2707

Arkadaşlar bildiğiniz yanlardan önden ve üstten açık bi teras daha var kedim burayı da keşfetti ve her gün kapısına gidip miyavlıyor istiyor açıyorum çıkıyor neyseki çok hareketli bi kedi değil bende yanında oluyorum genellikle aşağıda geziniyor bazen mermere çıkıyor zaten önde çatı var yani aşırı tehlikeli değil ama asla bırakamam mermerdeyken falan sürekli tutuyorum öyle geziniyor etrafa bakınıyor
Sis yağmur soğuk demeden istiyor çıkmak
Sizce tasmayla çıkarsam mantıklı olur mu?
Onun içinde güzel bi aktivite mi olur?
Yazın falan da orası esintili serin oluyor mesela ferahlasın diye çıkarırım
Belki terası camla kapatın diyenler olacak çok mantıklı ama işte site kuralları gereği kapatmak yasak görüntü bozulacakmış diye
Bu yüzden tek bir çarem var o da tasmayla çıkarmak?
Sizce alıştırmalı mıyım?Birde nasıl tasma önerirsiniz?

7 CEVAP

Emirrckr

Tasmayla olabilir evet,
Zaten birkaç kere çıktıysa artık kolay kolay unutmaz,sürekli ister :)

DamlaRosy

Tasma mantıklı. Vücut tasmaları var onları öneririm. Boyundan olursa gezmesi zor olabilir. Ve minnoş oraya alıştıysa aklından çıkmaz. Meraklı canlılar oldukları için dışarısı ilgilerini çok çekiyor. Sen yanından ayrılma ama ne kadar sakinde olsa avcılık iç güdüsüyle her şeyi yapabilir minikler

Cennet29

Vucut tasması ile çıkarabilirsiniz tabiki

beyzathemoc1

Tasma mantıklı değil kedilerin tasmalardan kurtulması an meselesi sağlam sandığınızdan sıyrılması o kadar kolay ki ben olsam çıkartmam :( tasmayla çıkartacaksanız da gözünüzü ayırmayın asla kuş vs yaklaşınca kucağınıza alın hemen

duman2707

Diğer terasta file var ve üstü kapalı
Bunun üstü açık o yüzden file de germeye yer yok maalesef

duman2707

Herkese teşekkürler hani tek çare tasma evet
Zaten sürekli yanında olacağım yine mermere zıpladığında bi elim hep yanda olur bu sayede risk almamış oluruz
Şimdi bir iki kez orayı gördü diye hep istiyor bu akşam tekrar istedi izin vermedim sonra biraz huzursuzluk çıkardı o esnada çıkarsam muhtemelen koşturacaktı bu çok tehlikeli zaten
Sabahları daha sakin oluyor sabah şu an tasmasız çıkarıyorum teras içinde geziniyor mermere çıktığında baya sıkı sıkı tutuyorum kendisi de zorluk yaşatmıyor biraz etrafı inceliyor ardından iniyor içeri bile kendi giriyor genellikle

duman2707

Çok tehlikeli bi teras değil ama sonuçta 6.kat
Her şey bi kuşa bakar ve önde çatı olduğundan yükseklik algısını da kavrayamayabilir