Kan Paraziti

Yagiraylin

Kedisi kan paraziti tedavisi görmüş olan varmı ? Süreç nasıl ilerledi .

4 CEVAP

aslihan_e

O sizin kedinizin bağışıklık durumu ile ilgili kesinlikle. Sağlıklı bir kedi ilaçsız bile atlatabiliyor, bağışıklığı biraz düşükse antibiyotik yardımıyla zor bile olsa geçiyor. Bağışıklığında sorunlar varsa o zaman çok daha ağır geçiyor, kan nakli gerekebiliyor, kedisini kaybedenler de var ama onlar istisnalar. İnşallah sizinki de toparlar bir an önce. Benim kedilerim antibiyotik tedavisiyle sorunsuz atlattılar.

Yagiraylin

Sonrasında tekrarlama gibi bi durum yaşadınız mı

aslihan_e

Tabi ki, bu viral hastalık gibi kalıcı bağışıklık oluşturabilecekleri bir şey değil. Tekrardan kapabiliyorlar. Bir de benim dışarı çıkan kedim olduğu için çok sık tekrarlıyor. Sizinki sürekli evdeyse belki daha düşük ihtimal kapması.

Yagiraylin

Bu süreçte tedaviye başladık ancak yaş mama , malt vs bunları yiyor sıkıntı yok ancak kuru mamasını yediremiyorum yanaşmıyor . Nasıl olucak bu durum bilmiyorum