Mantar Mıııı Acilll

Aysen61

Veterinerim inatla mantar değil diyor ama mantar gibi duruyor napmam lazım başka veterinerde yok götürebileceğim ayaklarınada bulaşmış gibi test yaptık negatif diyor veteriner deli olucam kaşınıyoda hayvan ne sürsem ne uygulasam evde ben sizce

7 CEVAP

Cemalchief

Mantar gibi ama tek gorselle belli olamaz bu durum

Mini2019

Evet mantar. Yayılmadan veterinere gitmelisiniz. veterinere hemen gidecekseniz bir şey sürmeden gidin ki, tanı konulması kolay olsun.

Aysen61

Gidiyorum mantar değil diyor yolluyor başka veterinerde yok gideceğim kendim ne sürsem ne kullansam şaştım diğer kedimede sıçradı şuan

Cemalchief

Mantar aslında çol basit teshisi. Wood lambası eger net degilse bu yöntem ile mikroskopta incelenebilir, mantar turunun trspiti icinse ekim yapilmasi gereklidir. Tedavisi icin ise kedinin mutlaka ama mutlaka bagisiklik takviyesi(probiyotik-prebiyotik-kaliteli mama tercihen ozel dermagaloji mamalari-vetoskin gibi takviyeler

leylaybars

Mantar olduğuna neredeyse mantar tecrübesi olan biri olduğum için eminim ama biz ne dersek fikirden ibaret olacak ve buna güvenerek bir şeyler kullanmaya çalışmanızın doğru olmadığı kanaatindeyim. Mantar teşhisi oldukça kolaydır, neyin testini yapmış bilmiyorum ama mavi ışıkla bakılacak. Bir sekilde alternatif hekim arayışına girmekten başka çareniz de yok gibi...

Mini2019

@Aysen61 her veteriner ilk bakışta mantarı anlar normalde. Ben 3 yıldır mantarla uğraşıyorum... yeşil ışıkta her mantar türü görünmüyor. ve her aşı her mantara iyi gelmiyor.

Mesela benim kedimdeki mantara Türkiye'deki hiçbir aşı etki etmiyor. sadece rus aşısı iyi geliyor.. o da yasak ülkemizde !

mantar bir deri problemi olsa da, ileriki seviyelerde iç organları da etkiliyormuş.. Bu sebeple Yüzeysel çözümler kalıcı çözüm olmuyor maalesef.

veteriner mantar değil dediyse teşhisi neymiş ? tanı koymadığı bir hastayı neden gönderiyor ?

veteriner çözmüyorsa başka bir ile gitmeniz gerekecek muhtemelen. lokal olarak batikon ya da kekik suyu kullanabilirsiniz.

bunlar tedavi yolu değildir.. ayrıca sizinki ağıza yakın olduğu için batikonu yalarsa kusabilir.
bunlar dışında beşeri ilaçlar, kortizonlu spreyler.. var ama onları doktor dozlamasıyla kullanmanız gerekir. aksi halde böbrek ve karaciğeri yıkarsınız.

şifalar dilerim..

Ahuuu

@leylaybars oradan bir parça alıp bakmış mantar kültür testi tarzı bir ifade söyledi negatif çıktı dedi inanın götürme imkanım olsa koşa koşa götürürüm şehir dışında bir veterinere ama malesefki yok öğrenciyim zaten belediye veterinerine götürmeyi düşünüyorum son çare