Karaciğer Enzimi

Mizdikk

Merhaba arkadaşlar. Kedimi kısırlaştırmak için veterinere götürdüm. Tahlillleri yapıldıktan sonra kısırlaştırma yapılamayacağını karaciğerinde olan bir değerin yüksek çıktığını iç paraziti olduğunu söyleyip beş günlük iki ilaç verdiler. Bunları kullanın beş gün değerler düşerse kısırlaştırma olacak dediler. Kedim zaten bir kaç hafta önce bize saldırdığı için hem biz hem kendisi büyük bir travma yaşadı. Bir süre ondan uzak durmak zorunda kaldım üzerimde korku kalmıştı. Stres kaynaklı da bu enzimlerin yukselebilecegini söyledi veteriner. Çok büyütülecek birşey değil bu değeri 500 600 çıkan kediler geliyor klinikte bakmak zorunda kalıyoruz siz eve götürün ilaçlarını verin dedi. Bizimki 50 olması gereken değer 200 çıktı. Şimdilik endişelenecek birşey yok ama bu takviyelerle düşmezse ilerisi karaciger yetmezliği olur dedi.Dünden beri düşünmekten kafayı yemek üzereyim.Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı

3 CEVAP

skythecat

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım ilaçlara birlikte yakın zamanda toparlanır. Benim kedim böyle bir durum yaşamadı ama onun da bağışıklık sistemi zayıf olduğu için kısırlaştırma ameliyatı ertelenmişti. Aynı şekilde kendisi çok saldırgandı, kollarım ciddi bir şekilde kanıyordu onun yüzünden. Sizin de korkmanız, stres olmanız çok normal. Sİzi çok iyi anlıyorum. Oturup ağladığım zamanlar oldu. Ama kısırlaştırdıktan sonra sakinleşmeye başladı. Bu süreci en iyi atlatmanın yolu, ilaçlarını aksatmadan vermek, çok fazla oyun oynatmak ve kedininizi tetikleyecek şeylerden uzak durmak.

Mizdikk

Teşekkür ederim cevabınız için. Oyun oynamak istemiyor gibi zaten genellikle saklanıyor. Korktuğumdan dolayı bir süre eve giremedim beni su an adım adım takip ediyor sürekli yanıma gelip miyavliyor.Hasta olduğunu öğrendikten sonra evde kaldım dün biraz daha iyi olmuş ruh hali oyle söyledi kardeşim seni özlüyordu dedi umarım iyileşir 😔

Simal17

Merhaba kediniz iyileşti mi aynı durum benim de başıma geldi