Kedim Kusuyor

MinelG

Arkadaşlar merhaba.Kedim katı bir şekilde 2 oldu kusuyor.Mamayı kusmuş.Mama değişikliği yapmadık aylardır kullandığı mama.Ama paketi delindiği için ben mamayı poşete doldurmuştum bayatlamış olabilir mi? Yani mama bayat olduğu için kusma ihtimali var mı?

16 CEVAP

deniz_berkan

bazen sindiremiyorlar mamaları benim kedimde de oluyordu özellikle yaş mamada gözlemledim taneli olanları öğütemiyor püre olarak veriyorum bende . bahsettiğiniz kuru mama sanırım sizinki bayatlamıssa dokunmus olabilir . eger ki kusmalar fazlalaşırsa ( normal paketten verdiğiniz halde ) veterinerinize götürmenizi öneririm üşütmüşte olabilir . haftada 3ten fazla kusmalar normal sayılmıyor . çok geçmiş olsun

Pamukoo

poşetteki mamanın bayatlayacağını sanmıyorum. direk veterinere götürmeni öneririm. üşütmüş olabilir. benim

kedilimadam

Tekrar aynı şekilde mama kustuysa mama bozulmuştur:(

MinelG

Gittim yenisini aldım bir de yaş mama aldım cok sevdiği için umarım tekrardan kusmaz.Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim :)

kedilimadam

Tekrar kusacağını hem ummuyor hem zannetmiyorum.Bayat mamayı da sokaktakilerin ulaşamayacağı şekilde imha ederseniz çok güzel olur yazık onlar da midelerini bozmasın:)

crnertt

Günde 5-6yı buluyorsa bi hekime götürmenizde fayda var enfeksiyon olma ihtimali çok yüksek.

crnertt

Çok geçmiş olsun çok da şirin bişey şapşal :)

kedilimadam

Çok şükür ki kusmuş bağırsaklarına dolanmadan.Çok geçmiş olsun.Biraz gözlemleyin, genel durumunda herhangi bir bozukluk olmazsa, dışkılaması gecikmez ya da ishale dönmezse ve kusması tamamen kesilmişse endişelenmenize gerek yok.Ancak yukarıda saydıklarımdan herhangi bir sözkonusu olursa bir veterinere götürüp kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.Tekrar çok geçmiş olsun.

MinelG

Çok teşekkür ederim umarım bir sorun çıkmaz artık rahatlar :)

Elifoo

Ah yavru kusum onu cikarmaya ugrasiyordu demek ki.. kedilimadam yazmis zaten ama ben de yazmadan edemedim. Cok gecmis olsun insallah atlatmissinizdir..

MinelG

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Halsizlik,burun akıntısı ya da dışkısında bir problem yok ona rağmen üşütmüş olabilir mi?

MinelG

Cevap yazabilecek var mı tekrardan kusmuş :(

MinelG

Mama kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Değiştirdim bakalım ona rağmen kusması devam ederse veterinere götüreceğim :)

MinelG

Coook teşekkür ederiz :)

MinelG

Arkadaşlar kedim sabah tekrardan kustu ama upuzun bir lastik kusmuş.Onu nasıl yemiş aklım almıyor.Çıkardığına göre endişelenmem gereken bir şey kalmamıştır dimi?