Evde Yapılan Doğal Kedi Maması Tariflerini Uygulayan Var Mı ?

Cngzhn

evde yaptığınız kedi maması tarifi var mıdır ?

11 CEVAP

Nenabibidik

Tavuk göğsü haşlamasına bayılıyorlarbç sürekli sıkılmasın diye proteinleri değiştiriyorum her hafta ama genel olarak ciğere bayılıyor .kabızlık olma ihtimaline karı 1çay kaşığı da zeytin yağı koyuyorum pay etmeden.ara ara da 1-2damla sirkeyi suyla karıstırıp ağzına sıkıyorum dişleri içi. Veterinerim sirkenin antibakteriyel oldugunu söylemişti,yarı ev yarı dısarı kedisi oldugu için sirkeli suyla paticiklerini siliyorum onu ylayınca da sirkenşn viraminini aldıgını söylemişti hekimimiz

aslihan_e

Püre diş sağlıkları için değil, çiğneyebilecek boyutta vermelisiniz. Hadi sebzeyi yemiyorsa arada kaynasın diye püre yapılabilir ama tavuğu, eti püre yapmayın.

duman2707

aa teşekkürler o zaman tavuğu fileto şeklinde sebzeleri de küçük küçük haşlayıp vermeyi denerim muhtemelen öyle de yerler

Minnakgobus

Merhaba petchef rafet ince nin minik dostlarımız için yeni çıkarttığı bir tarifler kitabı var dilerseniz onu alıp evde yapabilirsiniz bende yeni aldım deneme aşamasındayım

Cngzhn

Teşekkür ederim , bakacağım .. umarım deneme firsati olur tarifleri ..

Nenabibidik

Ben ciğer veriyorum minik minik kesiyorum,başka yerde de sebzeleri haslıyorum,brokoli,kabak,bazen bakliyat havuç patates,önce kalpleri pisiriyorum cok sert oluyor sonra ciğeri ekliyorum pürelediğim sebzeyi de içine katıyorum.az miktarda kay tuzu.kemik suyu bu bana -hafta gidiyor kavanozlara pay ediyorum buzluğa atıyorum kavanozda dondurmayı bilmiyorsanız ,siz kutuda da atabilirsiniz,taze taze cıkartıp iki günde 500ml lik kavanozda 200gram falan mama oluyor yeterli geliyor

Nenabibidik

Ben ciğer veriyorum minik minik kesiyorum,başka yerde de sebzeleri haslıyorum,brokoli,kabak,bazen bakliyat havuç patates,önce kalpleri pisiriyorum cok sert oluyor sonra ciğeri ekliyorum pürelediğim sebzeyi de içine katıyorum.az miktarda kay tuzu.kemik suyu bu bana -hafta gidiyor kavanozlara pay ediyorum buzluğa atıyorum kavanozda dondurmayı bilmiyorsanız ,siz kutuda da atabilirsiniz,taze taze cıkartıp iki günde 500ml lik kavanozda 200gram falan mama oluyor yeterli geliyor

Cngzhn

Çok teşekkür ederim ..

İçine yumurta zerdeçalda atın yumurtayı temiz yıkayıp kabuklarını parçalayın elde ettiğiniz yaş mamanın içine un ekleyip cıvık hamur haline getirip fırınlarsanız da kuru mama oluyor. Ayrıca kızılcık kedilerin idrar yolları ve böbreklerine de iyi geliyor ondan da ekleyebilirsiniz. Ben mamaların içinde yararlı ne varsa yaptığım mamaya da koymaya çalışıyorum. Siz de deneyebilirsiniz.

duman2707

Ben yapıyorum
Haşlanmış tavuk ve haşlanmış sebzeleri blenderdan geçirip püre halinde veriyorum
Sebze olarak patates havuç falan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz ben bu hafta ilk kez brokoli ve balkabağı da ekledim yine severek yediler
Hepsi haşlanmış ve tuzsuz yağsız olsun kendi sularını koyun özellikle tavuk suyunu çok seviyorlar
Önceden sürekli en kalitelisi olsun diye schesir alıyordum şimdi evde kendi hazırladığımı veriyorum en önemlisi severek yiyorlar birde içeriğini de biliyoruz net olarak

Cngzhn

Çok değerli bilgiler , bizim de kedi sayımız fazla , ev kedisi ve , devamlı misafirimiz olan sokak kedilerimiz de var .. genelde haşlanmış tavuk veriyoruz kuru mama harici , sirke ve zeytinyağı önerisini belirtmeniz çok iyi oldu :)