Kedimin Kabuklu Yarası Var Ne Olabilir

esin123

Yarayı fark etmemistim tararken koptu ne olabilir acaba

3 CEVAP

Ailurophile

aynısı başıma geldi deri hassasiyeti olan kedilerde bu vaka çok sık görülüyor bizimki biraz daha büyüktü belli bi bölge yuvarlak içinde kenarlarından başlayarak sertleşiyor ve zamanla kabuk bağlayıp düşüyor dermatolog veteriner ile görüştüğümde bana hiçbir şekilde yarayı siz kaldırmayın soymaya çalışmayın yoksa dikiş atılabilecek duruma gelebilir kendisi zamanla düşecek demişti mümkünse aşılarını yaptırırken de deri tabakasına değil kas tabakasına yaptırın her fırsata veterinerinizi uyarın deri hassasiyeti olduğu için kıl kökleri de besinsiz kalıp daha çok tüy dökülüyormuş bu ve buna benzer küçük kabuklar da oluşup düşebiliyor ben hala uğraşıyorum içerik olarak daha kaliteli mama ve vitamin almamızı tavsiye etmişti yaralı bölgeyi yalamasını engelleyin kendi kabuk bağlayana kadar ve aksi bi durum olursa muhakkak veterinere müdahale ettirin çok geçmiş olsun

Ailurophile

aynısı başıma geldi deri hassasiyeti olan kedilerde bu vaka çok sık görülüyor bizimki biraz daha büyüktü belli bi bölge yuvarlak içinde kenarlarından başlayarak sertleşiyor ve zamanla kabuk bağlayıp düşüyor dermatolog veteriner ile görüştüğümde bana hiçbir şekilde yarayı siz kaldırmayın soymaya çalışmayın yoksa dikiş atılabilecek duruma gelebilir kendisi zamanla düşecek demişti mümkünse aşılarını yaptırırken de deri tabakasına değil kas tabakasına yaptırın her fırsata veterinerinizi uyarın deri hassasiyeti olduğu için kıl kökleri de besinsiz kalıp daha çok tüy dökülüyormuş bu ve buna benzer küçük kabuklar da oluşup düşebiliyor ben hala uğraşıyorum içerik olarak daha kaliteli mama ve vitamin almamızı tavsiye etmişti yaralı bölgeyi yalamasını engelleyin kendi kabuk bağlayana kadar ve aksi bi durum olursa muhakkak veterinere müdahale ettirin çok geçmiş olsun

esin123

Merhaba teşekkürler
Veterinerime sordugumda enjeksiyondan dolayı oluşmuş dedi ve krem önerdi.Yara kabuk tuttu diğer kedimde de aynısı oluşmuştu onunki kendiliğinden düştü ve küçük bir kabuk tuttu endişelenecek bir şey olmadı neyseki bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.