Haşlanmış Yumurta

Realbadvroken

Merhaba böbrek yetmezliği şüphesi olan bir kediye haşlanmış tuzsuz yumurta verilir mi bı yerde zararlı diye okumuştum doğru mu emin olamadım ve satılan yaş mamalara güvenmiyorum kullandığı özel böbrek mamasinın yaş mamaları var bir tek .ama küçük şehirde yaşadığım için burada yok ek gıda olarak haftada bir haşlanmış baharatsiz tavuk veriyorum ama her gördüğü şeyi yemek için can atıyor zararlı diye veremeyince üzülüyorum yaş mamaya bayılıyor ama vermek istemiyorum oyuzden şuan zararsız bir ek gıda arıyorum

2 CEVAP

muratt_dgn

merhaba yumurta da protein oranı yüksek olduğu için vermemeniz lazım proteini düşürülmüş gıdalar olması lazım böyle durumlarda bir veterinere danışıp onun söyledikleri doğrultuda besleme yapın

tengrist

Kediler etoburdur vücutları sadece hayvansal proteinleri sindirebilecek şekilde evrimleşmiştir ana besin kaynakları hayvansal proteinler ve buradan alacağı amino asitlerdir. Yumurtanın yağ oranı düşüktür kolestrol içermez ve aminoasit bakımından oldukça zengin bir besindir tıpkı anne sütüne benzer. Ayrıca a,e,d,c,b12 vitaminleri bulunur. gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz. Ayrıca sürekli tuzsuz gıdalar hiponatremi'ye sebep olabilir. Zararlı olan iyot ilaveli rafine sofra tuzlarıdır