Kum Konusunda Çözüm Bulamadım

serot10in

Yaklaşık 1 senedir nerdeyse tüm kum markalarını ve çeşitlerini denedim ama everclean dışında hem tozsuz hem kokusuz hemde iyi topaklanan bir kum bulamadım. Son olarak biokats denedim ve inanamadığım şekilde 1 gr bile toz yok ve kokusuda sıfır ama topaklanma da aynı şekilde neredeyse sıfır inanın tamamen dağılıp temiz kumu bile berbat ediyor. 2 kedim olduğu için everclean çok masraflı oluyor ne kullanacağımı şaşırdım.Önerebileceğiniz ama gerçekten tozsuz ve iyi topaklaması olduğunu bildiğiniz bir ürün var mı? Gerçekten tozsuz diyorum çünkü piyasada tozsuz diye satılan kumların yüzde 90 ında toz mevcut.

25 CEVAP

Sanicat çok rezil bi kum asla tavsiye etmem.Ben de kum konusunda çok kararsız ve çaresizdim1 hafta önce pisi pisi ince taneli kum aldım topaklanmasi muhteşem hiç tozuttugunu görmedim eğer bekletmeden hemen alırsanız koku konusunda da 7/10 diyebilirim

serot10in

Aslında çam peleti kumları denemeyi hep istedim ama okuduğum kullanıcı yorumları beni engelledi. Her ne kadar sağlıklı ve tozsuz olsada 2 kedi ile ve işim nedeniyle bazen eve hiç gidemediğim günlerde olduğundan 1 gün sonra berbat hale gelmiş bir kum kabı ile karşılaşmayı göze alamadım.

Elifinkedileri

Şahsen bende sanicat kullandığımda memnun kalmadım bu konuda @Kjw katılıyorum. *********dan da kullandım topaklanması istediğim gibi olmadı. Benimde 3 tane kedim var kum çok gidiyor vancat kullanıyordum genelde son zamanlarda o kadar bozuldu ki kargosu bile almamak için başlıca sebep haline geldi. Kum konusunda bizde çok muzdaribiz soru altındaki yorumları merakla takip ediyorum

Derdedermanim

Sık temizlik yapıcaksınız kedi tuvaletlerinin sifonu sizsiniz ,normal evdeki tuvaletin sifonunu çekmeyip kokudan yakınmak ne kadar mantıklı olur bir düşünün.En iyi kum olsa ne yazar insanlar için kanalizasyon sistemi yapılmış boşunamı eee burda iş bize düşüyor..

serot10in

Everclean multicat-ultrastrong,sanicat bianca-active,Vancat-catlitter,akkum ince, biokats diamond,mırmır ince-kalın multi,proline birde adını tam hatırlamıyorum ama house cat diye bir markaydı sanırım marketten almıştım denediğim kumlar bunlar sizin söylediğiniz kumu kullanmadım malesef

onurtemiz

Bir de Armokitty'i deneyin. Zaten Ever Clean 1 numaralı olma sebebi her şeyiyle mükemmel. Sanicat e iyi diyorlar ama 23 tl 10 lt's. O fiyata o kadar performans gösteriyor ben de kullandığımda fark etmiştim. Ya para bayılacağız ya da biraz kahır çekeceğiz. Bir Veteriner Armokitty'den memnun kalmıştı alıp deneyeceğim

serot10in

@aleyn bahsettiğiniz kumu inceledim 12 kg 60 lira aslında fiyatı uygun geldi bana everclean ile kıyaslayınca. Peki toz oranı ve topaklanması nasıl acaba?

serot10in

Tigerino kullanıcı yorumlarını okudum memnuniyet düzeyi yüksek ama stok sorunu olduğunu yazmışlar ilk defa sizden duydum bu kumu ama biraz araştırmayla en azından denemeye değer bir kum gibi gördüm. Sizde tecrübenizi eklerseniz geç kalmadan deneme siparişi vermeyi düşünüyorum

aleyn

serot10in kusura bakmayın ya yeni gördüm dışardaydım toz oranı e.c. kadar sıfır olmasa da düşüktü topaklanma ve kokuda da dediğim gibi e. c in bi tık altı ama diğer tüm bentonitlerin bi tık üstü gibi düşünün arada bi yerde. fakat benim kedim çok fazla kazı çalışması yapıyor kum kabında bu da hem topaklanmayı hem kokuyu etkiliyor sizde durum farklı olabilir deneyin bence.

aleyn

bu arada zuhall e katılıyorum kumu ever cleana göre değerlendirmeyin çünkü o çıtayı çok yükseltiyor memnun kalma ihtimali azalıyor kendi beklentinize göre değerlendirin. bir de 12 kg 10 lt ye karşılık geliyor bilginiz olsun.