Kum Konusunda Çözüm Bulamadım

serot10in

Yaklaşık 1 senedir nerdeyse tüm kum markalarını ve çeşitlerini denedim ama everclean dışında hem tozsuz hem kokusuz hemde iyi topaklanan bir kum bulamadım. Son olarak biokats denedim ve inanamadığım şekilde 1 gr bile toz yok ve kokusuda sıfır ama topaklanma da aynı şekilde neredeyse sıfır inanın tamamen dağılıp temiz kumu bile berbat ediyor. 2 kedim olduğu için everclean çok masraflı oluyor ne kullanacağımı şaşırdım.Önerebileceğiniz ama gerçekten tozsuz ve iyi topaklaması olduğunu bildiğiniz bir ürün var mı? Gerçekten tozsuz diyorum çünkü piyasada tozsuz diye satılan kumların yüzde 90 ında toz mevcut.

25 CEVAP

Kjw

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir sürü kum denedim ama sonuç yok,ilk başta burada sürekli önerilen sanicat almıştım tam bir hüsrandı,nasıl onca kişi memnun anlamıyorum. En sonda biocats aldım ama o fiyatı kesinlikle hak etmiyor... Tam bir rezalet. Ever Clean mükemmeldi ama fiyatlar uçtu malum dolar

da3458

ilk olarak benim size önerim sanicat marsilya sabunlu ama bulamazsanız proline sabunlu veya mandalina kokulu . gayet iyi kokuyu hapsediyor çokta tozlu değil ayrıca birde trixie dene derim ama iki kedin varsa çok masraflı olur sana önereceğim en güzel topaklanan bunlar ben sahiplendiğim günden beri kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım

bozkir

Cats best ökoplus kullaniyorum, başka hicbir kum denemedim memnunum, talaş benzeri tanecikleri kumu tamamen degistirirken cok az tozutuyor, topaklanmasi kokuyu hapsetmesi iyi, tuvalete atilabiliyod, 1 - 1bucuk ayda 1 degistirseniz yetiyor.

bozkir

Çam peleti kumlarin topaklanani ve topaklanmayani var, ökoplus topaklaniyor ve taneleri küçük, ince taneli kumlara benziyor

serot10in

@derdedermanim, hocam dediğiniz gibi temizlik tabiki önemli ama tozun temizlikle ne ilgisi var? Topaklanmanın berbat olmasınında temizlikle alakalı olduğunu düşünmüyorum bunlar tamamen kumun kimyasal yapısıyla alakalı durumlar. Konuyu okursanız eğer kokudan yakınmadım zaten en iyi kum olsa ne yazar demişsiniz ama everclean’in tüm ürünleri en azından gün aşırı temizlenme durumunda çok çok verimli kumlar,2-3 gün temizlik yapılmazsa hiçbirşey fayda etmez zaten.Bizde bu verimi daha uygun fiyatla nasıl bulabiliriz onu araştırıyoruz.

aleyn

aynı arayışta biri olarak ever cleana alternatif olarak tigerino canada tavsiyesini birçok yerde görmüştüm, aldım kullandım ben çok memnun kalmadım ama beklenti düzeylerimiz farklı olabildiğinden ve memnuniyet oranı da yüksek oldugundan kullanabilirsiniz. ever clean kadar iyi bi kum değil ama diğerlerinin de bi tık üstünde benim memnun kalmama sebebim ise diğerlerinden daha iyi olmasına rağmen fiyatını hakedecek kalitede oldugunu düşünmemem *******tan almıştım başka yerde var mı bilmiyorum. bu arada sanicatin sitesine baktınız mı bilmiyorum ama bilenenlerden daha fazla kum çeşidi var koku toz topaklanma olarak kendileri de puanlamış ordan alternarif bakabilirsiniz.

zuhall

ever cleana alıştıysanız başka kumdan memnun olma ihtimaliniz yok maalesef. çok düzenli temizleme ile belki diğer kumları da tolere edebilirsiniz ama bikaç gün eve gitmeme durumlarınız oluyorsa çok zor. yani ya kaliteden ya maddiyattan odun vermeniz gerekicek.

Kjw

Evet aynen öyle dağılıyor,ki küçük kedim tuvaletini kapatmak için tüm kabı kazıyor bilinçsizce ve sürekli temizlesem bile dağlıyor... 2 hafta sürmedi 8kg kumu attım resmen. Ever Clean almak istiyorum ama 2 kedi olunca fiyat dahada katlamış oluyor,belki bende tekrar alırım.

Kjw

Ve haftasonu ek olarak 19 mayıs tatili derken siparişde veremedim,marketten Quik kedi kumu aldım mecburen o bile Biocats'den iyi topaklanıyor. Birde ********* kumundan deniycem bakalım..

Gul36

Ben de Cats best çilek kokulu çam pellet kullanıyorum. Şimdi pisy cat çam pelletle karıştırdım, o yüzden tanelerin parçalanma konusunda net bir yorum yapamayacağım. Sıvıyla buluştuğunda bir süre sonra taneler eriyor ama patilerine yapıştığını ve eve dağıldığını hiç görmedim. Ayrıca çilek harika kokuyor.
Ancak şöyle bir sorun var, bazen uzun süreler evde olmadığınızı söylemişsiniz, maalesef ki kakanın üzeri tam olarak örtülmediği için basma ihtimalleri oluyor. Ben tuvaletinin duvarlarını kazıdığını duyduğum anda koşuyorum almak için. Siz evde uzun süre bırakırsanız ne olur bilemem. Geri diğer kumlarda da basma ihtimalleri var ama bunun üzeri açık kaldığı için sorun olabilir.

Serot10in neredeyse bütün kumları denediginizi söylediniz peki clean paws bentonit nasıl denediyseniz söyler misiniz acaba

serot10in

Tigerino kullanıcı yorumlarını okudum memnuniyet düzeyi yüksek ama stok sorunu olduğunu yazmışlar ilk defa sizden duydum bu kumu ama biraz araştırmayla en azından denemeye değer bir kum gibi gördüm. Sizde tecrübenizi eklerseniz geç kalmadan deneme siparişi vermeyi düşünüyorum

serot10in

teşekkürler sanicat active denedim ama koku konusunda başarılı bulmadım ve tozu çok fazlaydı kedimde benimle aynı düşüncedeydi ki kumu kullanmak istemedi. Proline da aynı şekilde tozluydu. Aslında toz konusunda hassas olmamın nedeni kum kabına girdiğinde çok hırçınlaşıyor ve patisiyle vurduğu gibi kapalı kaptan bile dışarı kum atıyor kabın içide toz bulutu oluyor evin içini toz yapmasından öte kendi sağlığı için solumasını istemiyorum. Trixie nin ise bentonit kumuna denk gelmedim hiç

serot10in

Kesinlikle biokats tozsuz ve kokusuz ama topaklanma konusunda gerçekten en berbat kumdan bile daha berbat. Ben bugün yine everclean multicat siparişi verdim ************dan 10 lt 76 lira başka türlü bir çözüm bulamadım şu an Ama ilerleyen süreçte bu rakamı tekrar tekrar vermek istemiyorum kum için.

serot10in

Benimde iki kedim var ama dediğim gibi şu an tamamen seçeneksizlikten aldım. En fazla gideceği 2 hafta belki o kadar bile gitmeyecek.. Denediğinizde bilgi verirseniz çok sevinirim