Kedi Yıkamak

6 aylık uzun tüylü kedimi yıkamak istiyorum bir sakıncası olur mu acaba? Herkese iyi formlar

3 CEVAP

Pnrdogan

Yikayabilirsiniz ama ortam sıcak olsun, benim kedim de uzun tüylü sahiplenince yıkadım. Eğer kirli ise veya bir durum varsa yıkayın. Kuru şampuan da yapabilirsiniz, çok sık yikamamak lazim

Emirrckr

Yıkama sebebiniz nedir?
Normalde tasvip edilmez kedilerin yıkanması,
Hani temiz olsun gibi düşünüyorsanız gerek yok onlar zaten kendilerini düzenli olarak yalayarak temizliyorlar.
Ama sokaktan yeni sahiplendiyseniz,çok kirliyse,kendi temizleyemeyecek şekildeyse yıkamak düşünülebilir.
Çok dikkatli olunması gerek.

Yagiraylin

Kesinlikle yıkamayın kediler yıkanmaz. Kendi kendilerini yalayıp temizliyorlar zaten . Hayvanı stresten hasta edersiniz