Merhaba Sevgili Hayvan Severler Benim Sokakta Baktığım

Merhaba değerli hayvan severler benim sokakta beslediğim kedilerim var sokak da dediğim havalar soğuk olduğu için binanın bodrum katında onlara yuva yaptık ısınması falan da gayet iyi ancak öğrenci olduğum için ve çok fazla maddi durumun yerinde olmadığı için çocuklarıma açıktan mama aldım en azından karınları doysun diye markası umami idi kedilerim yedi birisi sabah mama kusmuştu ama hangisi bilmiyorum bir tanesi de çok halsizdi onu da eve aldım o da akşam evde sadece afedersiniz tükürük kıvamında kustu sonra mamasını yedi ama şu an hala halsiz sizce neden oldu mamanin tarihi falan da geçmemişti maalesef veterinere götürecek hiç param da yok birinci fotoğraf mama kusan kedi ikincisi de halsiz diye bahsettiğim kedinin kusmuğu

2 CEVAP

kang14

Yine herkes görüp cevap yazmaya tenezzül etmemiş.Bazen kediler çok hızlı yediklerinde de hemen kusarlar. Kakaları ne durumda? İshaş ve rengi?kan var mı? Parazitte olabilir çünkü o da kusturuyor.Aynı tabaktan mama vermeyin ve su da. Ayrıca ikisini de ayrı tutun. Aynı kumuda kullanmasınlar evde. Ama mama da da sorun olabilir. Tarihi gecmese bile her mama her kediye iyi gelmiyor maalesef. Yaş mama alabiliyorsanız onu deneyin iştahı var mı yok mu diye. Hem de açta kalmasınlar susuz da gerekirse enjektörle su içirin.bulundugunuz yerde fakülte varsa götürün uygun oluyor fiyatlar yoksa da. Veterinere foto gösterin durumu anlatın.Recete yazabilir recete parası verirsiniz bir tek

Teşekkür ederim internetten kendi araştırmalarımla bu sorunu hallettim çok şükür ki şu an mamasını büyük bir iştahla yiyor kuzum tuvalete çıkarken çok zorlanıyor bu aralar ama zeytinyağı içirdim bakalım çöm da strese sokmak istemiyorum