Kızgınlık Dönemi?

crnertt

Dişi kedim 3 ay önce doğum yaptı hala emzirdiği için kısırlaştıramıyoruz fakat şuan kızgınlık döneminde çok miyavlıyor kısır erkek kedim de sanki kısırlaşmamış gibi ensesini bırakmıyo kızımın kısır kedilerde böyle olabilir mi çiftleşmeleri normal mi

5 CEVAP

suercn

Kısır kediler yinede çiftleşebilir fakat yavru olmaz

kedilimadam

Erkek kediler kısırlaştırıldıklarında dölleme yeteneklerini kaybetmiş oluyorlar.Evin tek kedisi olan erkek kedilerde bu durum çok nadir gözlenir ama bir dişi kediyle aynı evi paylaşan kısır erkek kedi dişi kedi kısır değilse onunla çiftleşebilir ama dölleme yeteneği olmadığı için hamile bırakamaz.Ben de sizinle aynı durumu paylaşıyorum.Kızım 3 ay önce doğum yaptı ve kızgınlığa giriyor ama emzirdiği için kısırlaştırmayı erteliyorum.Evdeki kısır erkek kedimle neredeyse hergün çiftleşiyorlar.Anormal bir durum yok ortada içiniz rahat olsun.

onurtemiz

Yalnız 3 ay dolu dolu emdiyse yavrular bırakın kısırlaştırın daha nereye kadar emsin çocukluktan çıksın yavrular biraz, rahat olun. Koku bırakmadan size önerim kısırlaştırın

crnertt

Dişi kedimi hem emzirdiği için hemde corona virüsü taşıdığı için kısırlaştırmayalım şimdilik dedi veteriner o yüzden bişey yapamıyorum ayrıca ben ayırdıkça emmeye ısrarla devam ediyolar emdiklerinde alıyorum ama hemen anne kedi geri gidip emziriyo 3.5 aylık oldular bıraktıramıyorum

lamiaaslan123

yavruların sütü bırakmasını bekleyin ama 3 ay olmuş bırakmaları gerekirdi şimdiye kadar.