Dereotu Ve Kediler

Zynpkck

Kediler dereotu yiyebilirlermi ? Kedim dereotu yemiş biraz bi zararı olabilirmi ?

8 CEVAP

Zynpkck

@v4pati Kedime buyur bol bol ye demedim biraz yaramazlık yapmış onu sordum bu platform bunun için değilmi yoksa yanlışmı biliyorum :D

suercn

Kediler dere otu yerse bir şey olur fakat sadece içindeki bi şey den dolayı olur biraz halsiz veya ishal olabilir ama onun dışında bi şey olmaz merak etmeyin bazı kediler fazla tepki verir bazıları hiç vermez onun için korkmayın ama fazla hassassa biraz kusma olabilir ozaman veterinere götürün

septikbaykus

Çokmu önemli bu kadar ? Dereotu yemese ne olur alasen

Elifoo

Kediler icin zehirli bitkiler arasinda dereotu yer almiyor ama sonucta yesillik bu, nasil bir etki yapacagini bilemeyiz. Gozunuz uzerinde olsun kusma ishal ya da istahsizlik gibi bir sey farkederseniz hicbir sey yapmadan once veterinere goturmelisiniz. Ama bir sey olacagini sanmiyorum zaten cok yememistir degil mi? :)

Zynpkck

Cin gibi maşallah ne bi halsizlik ne iştahsızlık :D

felishuman

@v4pati dereotunu kendisi vermemiş zaten. kedisi yemiş

Kedi_annesi

Püskül poşete saldırdı poşeti aldı elimden iştahla yiyor bakalim:)

kund

Kedi ve köpekler canlı oldukları için eser miktarda çim ve bitki tüketimine ihtiyaç duyabilir. Duyması da doğaldır. Burada önemli olan şey bitkinin zararlı olup olmadığı.