Dr.sacchi Silica Kedi Kumu Tozutur Mu?

Layasso

Malum kedimin astım şüphesi var ve pisi pisi dışında hiçbir kuma yapmıyor. Bugün veteriner kristal kullanmayı dene son çare dedi, o yüzden petshop'tan trendline marka aldım ama 130 tl. 3 litre kuma o kadar vermek fazla geldi açıkçası. Normalde diğer kumları katınca tuvalet kabına bile girmezken şimdi o iğrenç kumla karışık hâlde girdi yaptı. Yavaş yavaş kristal kumu arttıracağım bakalım. Bu dr sacchi denen markayı hiç kullanmadım bir fikrim yok ama mağazada 49tl olduğunu görünce stok yapayım dedim. Kullananlar bilgilendirirse sevinirim.

Koku, dağılması, çiş tutmaması falan önemli değil. Gerekirse günde 5 kere temizlerim, yıkarım. Önemli olan tek şey toz yapmaması. Ufacık bile tozutsun istemiyorum, trendline hiç yapmadı hatta paketinin içine baktım boşalttıktan sonra elime bile gelmedi. Bu kum da öyleyse eve dolduracağım çünkü 49 tl sudan ucuz :')

7 CEVAP

ilaydacakir

Dr sacchi kristal kumu ben de fiyatı çok iyi diye iki paket aldım çok pişman oldum bir haftada bir paket kumu çöpe atıp normal kuma döndüm hiç hijyenik gelmedi bana da kedime de…
Kedi kumu kullanınca kakasını elekle alıyorsun sadece ama çişi o kristal emdiği için kalıyor. Kristaller bir iki günde sarılaşmaya başlıyor kristalleri elekle karıştırdım falan dedikleri gibi de. Ve bi süre sonra da kokmaya başlıyor benim kız da biraz takıntılı diye kuma girmemeye başları kabın önüne gidip beni çağırdı hep ben de tüm kumu döktüm. Bence tozutuyordu da yani gayet

Ketonmanya

Merhabalar.

Silica kumlar hem kediler için hem de kumu temizleyen bizler için zehirli kimyasallar içerirler. Bu yüzden kesinlikle tercih edilmemelidirler. Bunun yerine tozsuz bentonit, mısır koçanı, çam peleti gibi maddelerden yapılmış kumları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bol patili günler dilerim.

Minminik

silika kullanmayın veteriner tavsiye etmiyor.

Cennet29

" Tonton mısır koçanı " sıfır toz. 8 Litresi 218 tl. Zerre toz yok bence bunu deneyebilirsiniz kedinizin sağlığı için

AisRevol

Nerden buldunuz sitede 3.5 L 130 TL en ucuzu. Bence kullanın. Silicalar pek tozutmuyor. Fresh silica Cat litter olanı aldiysaniz sitede yorumları iyi 5/4.5 almış

Layasso

@ilaydacakir çok teşekkür ederim. İnternette bir türlü düzgün yorum bulamamıştım, başka bir çözüm arayacağım artık :)

Cngzhn

Kum sorunu son zamanlarda çok arttı .. kalite iyice düştü