İç Parazit Hapı Köpek

Nazktly

Arkadaşlar köpeğinize kaç ayda bir iç parazit yaptırıyorsunuz 2 mi 3 mü ? Bir de hangi hapı kullanıyorsunuz iğne harici

1 CEVAP

MelisRose

merhabalar,

ben tercihen kış ayları 3 ayda bir, bahar ve yaz aylarında 2 ayda bir yaptırıyorum iç dış parazitini.
fakat bu sizin yaşadığınız ortama göre değişkenlik gösterebilir. bahçeli bir evde yaşıyorsanız yada köpek dış çevre ile fazla temas halinde ise 2 ayda bir yaptırın sürekli. ven köpeğime evde bakıyorum kış ayları dışarıda fazla vakit geçirmediği için 3 ay benim için uygun oluyor.
tabii veteriner değilim söylediklerimin kesin bir doğruluk payı yok.
bizim veterinerimiz hap kullanıyor ama marka olarak bakmadım