Kedimin Tüy Dökümü

mesea

Merhaba kedim son 1 haftadır aşırı derecede tüy döküyor. Öyle ki sabah öğle akşam tarıyorum avuç avuç tüy bir yere yatıp kalktığında her yer tüy oluyır. 8 aylık şu an sizce bu normal mi ? Vitamin, somon yağı vb takviyeler kullanıyorum.

7 CEVAP

somnium

aynı durum benim kedimde de mevcut. özellikle son 1,5 haftadır. ben de destek olarak B vitamini, somon yağı kullanıyorum. proplan mama kepek yapmıştı, bozitaya geçtik tüy dökümü arttı. kedim de 9 aylık, sizin yavrunuza yakın. veteriner hekim 4 gün önce muayene etti, herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. artık büyüyorlar, yavru değiller neredeyse. ve tüy dökümleri artacak. havalar da bir tuhaf, buna bağlıyorum biraz da. bir güneşli oluyor, bir yağışlı. ama onun dışında bir sıkıntısı var mı, kontrol edin.

livicarmen

normal degil veteriner kontrolunden gecmesi lazim

mesea

Çok teşekkür ederim bende öyle düşündüm ama yine de içim rahatlasın istedim. Bi veteriner kontrolünden geçirmek iyi olacak.

Fttmgll

Merhabalar benim de kedim 7 aylık dediğiniz gibi üç dört kere de tarasam çok fazla tüyü dökülüyor. Herhangi bir mama değişikli vs yapmadık düzenimiz aynı henüz veterinere de götürmedim ama bilmiyorum . Birde bu tararken havada uçuşan tüylere nasıl çare buluyorsunuz

mesea

@fttmgl valla bir çözüm bulamıyorum havalar iyi olduğunda balkona çıkar orada tarardım ama şu an için taradıktan sonra birde bulunduğum yeri temizliyorum

Petekbali

Benim kedidede aynı problem soru yerine yazacaktım aynı durumu yaşayan olunca yazmak istedim vets plus somon oil aldım bozita geyik etli kullanıyor sürekli memnunum yavru kedi bozitaya geçiş yaptim onunla ilgisi varmıdır opemiyorum boğazımda kıl var gibi

somnium

@petekbali 21 aralıkta mevsimsel geçiş başladı. benim kedimde de vardı bu. kışa tamamen geçtik. son birkaç gündür ilk zamanlara nazaran azaldı tabii! bu süreçte tüyleri değiştiği için bizde kepek bile oluştu. neyse ki o da tüy dökülmesiyle geçti. biofeline b vitamin plus'u öneririm, onun da etkisini tüylerde hissedebiliyorum.