Erkek Kedinin Kızgınlığa Girdiği Nasıl Anlaşılır?

bayikbocuk

Kedim 10-11 aylık erkek tekir. Sokaktan sahiplendiğim ve elime doğmadığı için doğum tarihini net olarak bilemiyorum. Karnesine 1 Mart yazdık ama ilk götürdüğüm veteriner biraz daha büyük olabileceğini söylemişti.

Kısırlaştırma için gittiği bütün veterinerler, koku bırakmaya başlamadıysa 1 yaşını doldurmasını bekle, idrar yolları gelişimi tamamlandıktan sonra yapmamız daha sağlıklı dedi, kısırlaştırmayı önermedi. Koku bırakmaya başlamadı. Ama başlayacak diye de ödüm kopuyor. Mart gelip iyice kızışmadan da halletmek istiyorum.

Tahminimce 1 yaşı ya dolmuştur, ya dolmak üzeredir. Koku bırakma dışında kızgınlığa girmesinin ne gibi belirtileri olur? Tuhaf tuhaf mırılltılı sesler çıkarıp olduğu yerde zıplayıp koşturuyor mesela. Ara sıra nağmeli nağmeli miyavlıyor ama çok uzun sürmüyor.

Ne dersiniz, yaptırayım mı artık?

1 CEVAP

HaydutveNazli

biz 6. ayda veteriner önerisiyle kızgınlığa girmeden halletmiştik bence daha fazla zaman kaybetmeyin gidip kısırlaştırın 1 yaşı beklemeye gerek olmadığını söyledi gittiğimiz bütün vetler