Uzun Tüğlü Kedimde Tüğlerin Dolaşması

Aysh

Kedim tarağı gördüğü an kaçıyor hiç sevmiyor furminator ve normal dişli tarağımız var sırt bolgesını kacsada sureklı tarıyorum fakat koltuk altlarında düğüm olan tüğleri var furmınator uzun tuğlu olduğu için yoluyor canını acıtıyor normal tarakta hiç açmıyor tarak olarak olarak ve dolaşan tüğleri açmak için ne gbı onerılerinz olur

3 CEVAP

aslihan_e

Koltuk altlarındaki tüyleri makasla kesebilirsiniz, o dolaşan yerleri açmak yerine yoğun dolaşma olan yeri kesmek daha çok işe yarıyor.

MiyaveSimba

Hayır kesinlikle makasla kesmenizi önermiyorum. Kedilerin derileri çok hassas, o dolaşığı keseyim derken kedinizi kesebilirsiniz. Bunu önlemek için dolaşık olan yeri traş makinası ile kesiniz ve düzenli olarak taramayı ihmal etmeyin😇
Inst:MiyaveSimba

Aysh

Tam makası elime almıstımkı geri korktum 😁kıtık açıcı spreyler varmış işe yararmı acaba veterıner kesıcekti makinayla aklını yıtırıyordu korkudan yavaş yavaş tarayarak açın dedi ama açılacak gbı değil yalyca yerde olmadığı için denenmelimi sizce ciltte alarji gbı bı sorun yasarmıyız