Flagyl Antibiyotik Agzinı Kopurturmu

Sevilcan

Merhaba kedime 5 gundur flagyl antibiyotik ceyrek sekilde kullaniyorum ama naparsam yapayim verdigimde agzı kopuruyo zaten mide bulantisi sorunu var surekli kusuyordu yeni duzelmeye baslamisken bide hap verirken ben kusturuyorum cok uzuluyorum yani ilk sorum bu hapın formundan dolayimi kopuruyo cunku diger ilaclarda olmuyo ikinci sorum kopukler agzindan cikinca ilacta cikmis oluyor degilmi etkisi gitmiyormu ?lutfen bilgisi olan varsa yazabilir mi?

3 CEVAP

mybabymars

Biz de ishal tedavisi sürecinde flagyl şurup kullanmıştık bazen köpürtme bizde de oluyordu veteriner yaşanabilir normal demişti

senaau

Merhaba. Daha önce biberonla buyuttugum 20 günlük kediler şiddetli ishal olunca hekim bu ilaçtan vermişti. Hepsinin ağzı inanılmaz derecede köpürdü yerlere akıyordu resmen küçük oldukları için ilaç ağır geldi zehirlendiler sandım 🥺🥺 sonra kliniğe ulastigimda ilacın tadı kötü diye öyle olduğunu söyledi. Ağız kopurmesi normal dedi. Çok fazla kedi bakan bir tanıdığıma da yazdım o da normal olduğunu söyledi. Sonrasında birkaç farklı ilaçda da aynı sorun oldu. Sanırım tadı acı diye ağızlarından atmaya çalışıyorlar tükürükle 😂 ilacı yutmuş oluyor zaten bir şekilde o yüzden etki ediyor. Yine de hekiminize danışın isterseniz içiniz rahat etmesi icin

aslihan_e

Onu siz direkt mi yutturuyorsunuz? Öyle ise tabi ki midesi kalkar. Hapı kaplayacak kadar minik ekmek içini şöyle bastırarak açtırın, hapı koyup sarıp parmaklarınızla sıkıştırın, minik bir top haline getirin, dışına sıvı yağ sürün, boğazına parmağınızla iterek yutturun, itmeseniz de olur, normalde nasıl başarıyorsanız artık bilmiyorum ama asla çiğnememeli hayvan, direkt yutmalı. Yoksa işkence halini alır tabi ki, acı hap yüzünden ağzının köpürmesi normal. Ekmek içini ince bir tabaka halinde kaplayacak şekilde yapmalısınız yoksa büyük bir topçuk olur, yutması zor olur. Yalnız siz şuruptan bahsediyorsanız o ayrı, o zaman hap kullanmalısınız.