3 Aylık Kedim İçin Mama Tavsiyesi

Cansuaslan22

Şuan yeni royal canin kitten mama aldım yavru kediler için diyordu sizce iyi mi ve siz ne tavsiye edersiniz

1 CEVAP

Emirrckr

Royal Canin,orta segment bir mamadır ve iyidir.
Öneri kısmına gelecek olursak burda herkes farklı farklı mamalar önerir,
Hatta x mamayı övüp y mamayı gömedebilirler.
Bence iş tamamen kedinize düşüyor.
Elbette içeriklerini araştıracağız ve bir mama belirleyeceğiz ama önemli olan kediniz sevecek mi ve ona iyi gelecek mi kısmıdır.
Royal Canin mesela bir arkadaşım kullanıyordu,kedisi aşırı derecede tüy döküyordu ki hala döküyor.
Birkaç kez mamadan olabilir dedim ama mamaya toz kondurmuyor,veterineri illa bu mamayı öneriyormuş.Daha sonrasında da hiç üstelemedim.
Kısa tüylü kedisi aylardır benim uzun tüylü kedimden daha fazla tüy döküyor.
Tabii bu kediden kediye değişir,belki Royal Canin sizinkine iyi gelecek;hepsinde tüy dökse böyle genel bir kanı olurdu değil mi ama yok.
Kısacası kediniz severek yiyorsa ve uzun vade de gelişimi güzel ilerlerse Royal Canin ile devam edebilirsiniz.
Royal Canin muadili olarak Hill’s ve Pro Plan’a da bakabilirsiniz.
Veya daha üst segment olarak N&D,Acana,Orijen’i de değerlendirebilirsiniz.
Ben bütçem yetecek olsa ve kedim sevecek olsa direkt Orijen’e geçerim ama hem kedim seçici hem de Orijen fiyatları olağanüstü arttı.Ki bunun fazlası da olacak.
O yüzden hiç geçmiyorum,N&D bize iyi geliyor nerdeyse 1,5 yıldır kullanıyoruz,gelişimi,tüy sağlığı falan gayet iyi.
Tüy dökümü bile çok çok az derecede.