Erkek Kedi Kısırlaştırma 1Yaş

Eylul_12cat

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar . 1 yaşını geçmiş scotishfold erkek bir kedi sahibiyim , kedimin kalp rahatsızlığı mevcut ..., (( cins kedi bile bile neden sahiplendiniz yazacak kişilere ; sahibi bakamıyordu ve bir bakamayacak kişinin daha eline düşsün istemedim !! )) daha önce hiç kontrol edilmediği için kalp rahatsızlığı olduğunu sahiplenince öğrendim. Kedim aşırı ürkek bir kedi, ve şuan kızgınlık dönemine girmek üzere. Koku bırakma yapmıyor. Çiftleştirmek de istemiyorum, kedim için çiftleştirme de ayrı bir stres. Ama kısırlaştırma durumunun da kedim için tehlikeli olduğunu biliyorum. Benzer durum yaşayanlar var mı? Önerileriniz nelerdir ?

4 CEVAP

NEA2710

Herhangi bir sıkıntı olacagini düşünmüyorum.Tek sikinti ameliyattan sonra kediye gereğinden fazla bakım göstermeniz.Benim kedim de kisirlastirma ameliyatı oldu ameliyattan sonra 5 kez kustu ve o günün gecesi hiç uyumadim veteriner kedime nispeten biraz daha fazla narkoz verdi bu nedenle kedim ameliyattan sonra hep uyudu ya da yarı uyanikti yinede ameliyattan sonra çok bakım gosterin kalp hastalığı olması ameliyatta kendisine bir sikinti yaratmaz aksine ameliyattan sonra stresi azalir ve bu da kalbine yararli.Siz yinede ameliyattan önce kısırlaştırılmış kedi mamasını alın zaten size ameliyattan once veteriner tarafından gerekli bilgiler anlatılır.Umarim bir sikinti çıkmaz.

Eylul_12cat

@NEA2710 şuan da kısır mama yiyor kilo almaması için kalbin de ki rahatsızlık tetiklenirmiş yoksa 😕 biraz fazla ürkek ondan da korkuyorum mecbur kısırlaştırıcam başka çözümü yok teşekkür ederim öneriniz için

Eylul_12cat

@Tuanaalsk kalbi diğer kedilere göre görünümde de fazla hızlı atıyordu ,ben de kontrole götürdüm ,daha önceki sahibi hiç veterinere götürmemiş veterinerimiz kısır mama yemeli stres yaşamamalı dediler .. sizin kedinizde mi hasta ne yapmalıyız

Tuanaalsk

Merhaba bizim veterinerimiz kalbinde bir problem varsa kısırlaştırma yapamayacağını söylemişti birde kalp rahatsızlığıni nasıl farkettinjz bir belirtisi var mıydı yoksa kontrolde mi çıktı