Kedi İç Dış Parazit Aşısı

ceylinxx97

Kedim bugün iç dış parazit aşısı oldu. Yatağıma yatmış ve doğal olarak ensesindeki ıslaklık yatağıma geçmiş. Çarşafı değiştirmeli miyim, herhangi bir sorun olur mu?

3 CEVAP

aslihan_e

Değiştirin, o parazit damlasındaki kimyasal madde o kadar zararlıymış ki, mesela kümes hayvanlarında kullanımı yasak, onlar vasıtasıyla bize geçmesin diye. En kötü ihtimal olarak kansere kadar götürüyormuş. Kedinin ensesine dokunduğumuzda da yine tehlike altına giriyormuşuz. Çarşafınızda kalması iyi olmaz.

ceylinxx97

Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Emirrckr

Evet evet değiştirin,riske atmayın.