Çip Elle Dokunarak Anlaşılır Mı? Çip Kontrolü Ücretli Mi?

Bulduğumuz kedide çip olup olmadığını elle dokunarak anlayabilir miyiz acaba? Bir de çip var mı yok mu diye bakmak için veteriner muayene ücreti falan alıyor mu bilen var mı?

6 CEVAP

Tuanaalsk

Çip elle anlasilmaz ücret alacaklarını sanmıyorum

Merhaba arkadaşlar, daha önce başka kediyi çip için kontrol ettirdik ama başka tedavi işlemleri yapıldığı için çipe bakma ücreti aldılar mı bilmiyorum. Şu sıralar elim sıkışık, bir kedi buldum, ev kedisi belli ki ama çipine baktırmaya veteriner ücret alır mı bilen var mı?

Veteriner ücretleri çok pahalandı ya acaba ona da para alırlar mı diye düşündüm.

Bazıları pirinç gibi elime geliyor diyordu, o yüzden acaba dedim.

Sntmntleng

Çok dardaysanız belediyenin veterinerine götürün özel kliniklerden daha ucuz oluyorlar.

Dann

sadece bir cihaz ile tarıyor çip varsa numarası çıkıyor cihazda para alacaklarını zannetmiyorum. zaten çipin olayı böyle bulunan evcil hayvanların varsa sahiplerine ulaşabilmek. Yine de emin değilseniz tarım hayvancılık ofisleri, belediyelerin veterinerlik kısımlarında da halledebilirsiniz. ben hiç bir veteriner hekimin bu kadar çiğ davranacağını düşünmek istemiyorum . ama bu iş için para alacak bir veteriner çıkarsa en azından bir daha uğramamanız gereken bir veterineri tespit etmiş olursunuz.