Kedimin İsirmasina Çok Sinirleniyorum

Arkadaşlar kedim 3 aylık oldu dişleri de artık ısırmaya başladığı zaman acıtıyor sertçe hayır diyorum yine aynı şeyi yapıyor 3-4 haftadır böyle gidiyo hayır diyorum daha da simariyo sinirleniyorum artık yani baya bu hayvan da kizildigi zaman anlamiyo mu ya kaç kere diyorum hayır yine aynı şey

10 CEVAP

Elifoo

Ahahahahah ya siniriniz ne kadar da samimi, kusura bakmayin. Ayni seyi ben dr yasiyorum malesef velet 6 aylik oldu. İlk baslarda vazgecirmeye calistim baktim yapamiyorum simdi isirma egitimi veriyorum :D uzerime uzun kollu bir sey giyiyorum yere vurunca kosa kosa gelip koluma atliyor isirmak icin. Bu oyunu yaklasik yarim saat falan oynuyoruz. O beni isirmaya basladiginda (zaten butun bacaklariyla koluma sarılmış oluyor) ben de ona sarilip opuyorum sonra sikilip atiyor kendini. Tekrar tekrar bu sekilde oynadiktan sonra bir daha gun icinde isirmak icin gelmiyor yanima :) bunu denemek ister misiniz bilmiyorum ama ben bi tek bu sekilde cozum bulabildim boylece ikimiz de egleniyoruz :)

Elifoo

Evet ama insan gibi her kedinin farkli bir karakteri var :) onu bir sekilde kabullenmeye calisin diger kedinizle kiyaslarsaniz cok stres olursunuz. Su an en tatlis donemleri olabildigince keyfini cikarin :)

Castielthecat

Isırınca hayır dedikten sonra kalkın yanından gidin bende en son bu işe yaradı. Oynamaya devam etmek için mecburen ısırmamak zorunda kalıyor.

Güzel plan :) deniyim bakalım bu sefer olur inşallah teşekkürler

crnertt

Isırsın o daha bebek keşke meleğim yaşasaydı da her yerimi ısırsaydı :) ısırdığı zaman eliniz kolunuz parçalanmıyor sonuçta oyuncak alın ve oynamayı deneyin emin olun ikinizde eğlenmiş olursunuz :)

ezgiisu

Yahu bizimki isirma tirrmalamaula basladi evin icinde gunde yuz bin kere falan hayir diyorum dedigimde daha cok atliyor iyice simariyor. Bir yerde hafifce yuzune ufleyin yaptığında diyordu bir de onu deneyeyim dedim hosuna mi gitti noldu agzimin icine giriyor bir de isirdiktan sonra artik "uflesene bakayim bırakıyor muyum isirmayi" dercesine
Artik uyurken yuzume atlamaya basladi, uyuyamiyoruz yaninda ne yapacağımı şaşırdım cidden

Son çare olarak düşünebilirim çünkü geçen sene de kedi besledim yani insan gibiydi hayır dediğim an iki adım geri atıyordu hayvan o kadar akilliydi ki bu niye böyle anlamıyorum hayır dediğimde yaptığı şeyi yapmamasıni istiyorum kol bacak ısırmak ne bussuru oyuncak yapıyorum ona kendi ellerimle oynasın diye yine elim ayağımi ısırıyor

Öyle haklısınız :)

lamiaaslan123

aynısı bizde de var ve geçmiyor bu huyları. ne yapalım alışıcağız.

Hahahahaha resmen biz onların kedisiyiz oynuyorlar bizimle :))