Hassas Sindirim Problemi İçin

Kuzeyemel

Kedimin doğum sonrası geçmeyen kanlı kaka sorunu var, aynı zamanda üst üste 2 kez sistit geçirdi. Bütün tahlilleri normal, genel durumu iyi. Klinik Üriner mama kullanıyoruz. 1 tanede yavru kedimiz var 2.5aylık. Büyük kedimin bağırsak sorunu olduğu için veterinerimiz royal canin sensible mama önerdi fakat yavru olan bu mamayı yiyebilir mi gelişiminde sıkıntı yaşarmıyım? ( onada kitten ver diyenler için; anne kedimin idrar yolları ve bağırsak sistemi için yememesi gerekiyor) tavsiyelerinizi bekliyorum

5 CEVAP

somnium

Bunun için en iyisi mama saatlerini ayarlamak. Genelde yavrular için "serbest mama" öneriliyor ama sizin bunun için pek çareniz kalmamış. Şöyle ki: yavruların, en erken 7. Ayına kadar yavru kedi maması yemesi öneriliyor veteriner hekimlerce. Çünkü içinde yetişkin mamaya kıyasla daha çok gelişim odaklı ek vitaminler mevcut. Bu yüzden onun kesinlikle yavru mamadan devam etmesi gerekiyor. Diğer kedinizin de kendi mamasını kullanması gerekiyor. Bunun için öğünlü besleme yapmaktan başka çareniz yok gibi. Aynı saatte öğünlerinde yemeleri kadar koyarsanız sorun çözülmüş olacaktır.

Kuzeyemel

@somnium cevabınız için çok teşekkür ederim. Öğünleri için saat ayarlaması nasıl yapabilirim tavsiyeniz olursa çok sevinirim

Kuzeyemel

@somnium cevabınız için çok teşekkür ederim. Öğünleri için saat ayarlaması nasıl yapabilirim tavsiyeniz olursa çok sevinirim

Sntmntleng

Büyük kedinizin bağırsak sorunu için probiyotik deneyebilirsiniz, benim kedimde neredeyse ayda bir oluyordu 5 günlük probiyotik kullanımıyla toparlamıştı.

Kuzeyemel

2,5 aydır Probiyotik desteği yapıyoruz sonuç alamadık