Kalp Atış Hızı

Tuanaalsk

Merhaba kedilerin kalp atış hızı nasıl olmalı,kedimin kalbi hızlı atıyor gibi bu tek başına bir hastalık belirtisi olabilir mi

3 CEVAP

Kalp atış hızı ve miktarını net olarak tespit edemeyebilirsin fakat sakin bir anında örneğin uyurken karnının inip çıkmasını sayarak dakikada aldığı nefesi sayabilirsin. 1 dakikada 30’un üstüne çıkmamalı. Eğer çıkıyorsa veterinerine danışmayı öneriyorlar

Eylul_12cat

Olabilir %50 ihtimal benim kedim de öyle şüphelendim ve veterinere götürünce öğrendim kalp rahatsızlığı varmış

aslihan_e

Hayvanların boyutu küçüldükçe kalp atış hızı artar. Bir kedi yavrusuyla yetişkinin hızı da aynı değil. Google arama yaparsanız kedinizin yaşına göre atış hızını bulursunuz.