Kısırlaştırma Operasyonu İle İlgili

Melek12316

Merhabalar. Kısırlaştırmak istiyorum kedimi çevremdeki insanlar böyle bir şey yapma diyorlar. Kısırlaştırma operasyonu yapıldıktan sonra ölüyor diye. Bursa da iyi bir veteriner önerisi olan var mı? Kısırlaştırma ile bilgi verebilir misiniz ayırca yaptırmazsam nasıl bir yol izleyebilirim bu konuda

2 CEVAP

mrssekola

Öncelikle operasyondan önce gerekli tetkikler yapılıyor. Zaten riskli bir durum varsa kısırlaştırma yapılamıyor. Benim kedilerimden biri böyle mesela. Riskli ölümcül bir ameliyat değil bu. Kedin erkekse zaten çok basit. Dişiyse bir gece gözlem altında tutmak isteyebilirler. Gelelim kısırlaştırmazsan ne olur kısmına. Kedi erkekse kızgınlık döneminde eve koku bırakır tüm eviniz korkunç kokar bağırır ağlar kaçmaya çalışır. Dişiyse kızgınlık döneminde bağırır yerlerde sürünür saldırganlaşır hatta evden kaçıp bebeklerle dönebilir. Zamanla yumurtalıklarında kist oluşma ihtimali yüksektir. Yani eğer kedide narkoza engel bir durum yoksa mutlaka kısırlaştırılmalıdır. Ve şundan eminim ki bu sitedeki tecrübeli pet anne-babaları bu konuda aynı şeyi düşünüyorlardır.

Balimlilac

Bursa'da Vetorka veteriner kliniğini tek geçerim. 38 yaşındayım gitmediği yer kalmadı vetorka kadar ilgili alakalı ve bilgili bir yer görmedim. Kısırlaştırma ameliyatını yapan hekim Uludağ üniversitesinde doğum ve jinekoloji doktorası yapıyor. Hekimleri muhteşem asla pişman olmazsın.