kedim sürekli dış kapıya miyavlıyor neden olabilir?
89 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo bedava!
İsterseniz kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyin.
Ürünleri 15 gün içerisinde ücretsiz iade edebilirsiniz.

kedim sürekli dış kapıya miyavlıyor neden olabilir?

iirvaa
iirvaa

1983 Puan

Merhaba sorum aslında büyük bir problem değil fakat kedim bana bir şey mi anlatmak istiyor merak ediyorum. Her gün, gün içinde bir kaç kez dış kapının yanına gidiyor ve miyavlamaya başlıyor. Kapıyı açtığımda ise apartmana kaçıyor. Ne zaman kapı açılsa dışarı kaçmaya çalışıyor, kedim iki yaşında ve kısır. Sizce neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım. (Gezdirme tasmasıyla apartmana çıkarayım diye düşündüm ama o zaman da alışır hep kaçar diye korkuyorum en azından şimdi bilmediği bir yer olduğu için tereddüt ediyor. )


3 CEVAP

Baymeoww
Baymeoww

344

eğer dışarıyı görüyor ama hiç dışarı çıkmıyorsa merak ediyor olabilir. benim köpeğim de bir gün öyle yapmıştı ve ödül maması koklattım salona getirdim ve yuvasına koydum.sonra o gün biz çıkınca falan gelmek istedi ama sonraki gün öyle kapıda beklemeyi kesti.siz de o ödül maması yöntemini uygulayabilir ve onunla biraz oynayarak hem eğlenmesini hem de enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz.


lamiaaslan123
lamiaaslan123

2858

dışarıyı istiyor.


MinelG
MinelG

12838

Benim de çok büyük endişelerim vardı bu konu hakkında ama köprkler gibi kedilerinde dışarıda gezmeye hakkı olduğunu düşünüyorum.Bu siteden kediler için olan göğüs tasmasını aldım.İlk başta biraz ürktü ama 5 dakika sonra bahçede gezmeye her yeri koklayıp keşfetmeye başladı.Ben başında bekliyorum o geziyor.Evde dışarıya çıkmak için hiç bağırmadı.Bence sizde denemelisiniz :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 141 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 8445 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR