Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedim sürekli dış kapıya miyavlıyor neden olabilir?

iirvaa
iirvaa

931


Merhaba sorum aslında büyük bir problem değil fakat kedim bana bir şey mi anlatmak istiyor merak ediyorum. Her gün, gün içinde bir kaç kez dış kapının yanına gidiyor ve miyavlamaya başlıyor. Kapıyı açtığımda ise apartmana kaçıyor. Ne zaman kapı açılsa dışarı kaçmaya çalışıyor, kedim iki yaşında ve kısır. Sizce neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım. (Gezdirme tasmasıyla apartmana çıkarayım diye düşündüm ama o zaman da alışır hep kaçar diye korkuyorum en azından şimdi bilmediği bir yer olduğu için tereddüt ediyor. )


3 Cevap

Baymeoww
Baymeoww

344


eğer dışarıyı görüyor ama hiç dışarı çıkmıyorsa merak ediyor olabilir. benim köpeğim de bir gün öyle yapmıştı ve ödül maması koklattım salona getirdim ve yuvasına koydum.sonra o gün biz çıkınca falan gelmek istedi ama sonraki gün öyle kapıda beklemeyi kesti.siz de o ödül maması yöntemini uygulayabilir ve onunla biraz oynayarak hem eğlenmesini hem de enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz.


lamiaaslan123
lamiaaslan123

2787


dışarıyı istiyor.


MinelG
MinelG

12801


Benim de çok büyük endişelerim vardı bu konu hakkında ama köprkler gibi kedilerinde dışarıda gezmeye hakkı olduğunu düşünüyorum.Bu siteden kediler için olan göğüs tasmasını aldım.İlk başta biraz ürktü ama 5 dakika sonra bahçede gezmeye her yeri koklayıp keşfetmeye başladı.Ben başında bekliyorum o geziyor.Evde dışarıya çıkmak için hiç bağırmadı.Bence sizde denemelisiniz :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
115 Görüntüleme
3 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor