Kedim Sürekli Kusuyor

Kedimi iki ay önce sahiplendim iran 3 yaşında dişi. İlk geldiğinde kustu ve 2 aydır 20 kez falan kustu bazen sulu bazen katı. Bugün 3 kez kustu az mama yiyor yiyince kusuyor. Veteriner antibiyotik yaptı üç gün. Ama hala geçmedi. Kanları normal dedi. Eski sahibini aradım onun kusma dönemleri oluyor kusuyor o bazen dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Var mıdır bu sorunu yaşayan

7 CEVAP

Merhaba, veterineriniriz henüz bir teşhis koymadımı? Ezbere bir şekilde antibiyotik verdiğini sanmıyorum. Kediniz uzun tüylüyse hergün taramanız ve malt vermeniz gerekir. Kediler tüyden de kusabilir, çeşitli hastalıklar yüzünden de kusabilir.

Teşhis koymadı üşütmüştür dedi ama üşüten bir kedi neden sürekli kussun diye düşünmeye başladım. Eskiden kustuğunu bilmiyordum eski sahibide onu söyledi bugün. Geldiğinden beri her gün malt veriyorum. Kanda bişey çıkmadı dedi ama acaba fip gençlik testi falanmı yaptırsam diye düşünmeye başladım

Mini2019

Kan sonuçları temizse neden antibiyotik başladı ki? Kusma önleyici yapmadı mı?

Veterinerin teşhis koyamamasını kabul edemiyorum.

Iceoglan

Sadece kan bakılması yeterli değil. Kusmanın birçok nedeni olabilir. Tüy kusması öyle günde 3 kes falan olmaz. Bağırsak ya da böbrek kontrolü şart, başka bir veterinere götürün

Ahuuu

Malesef o kadar vasıfsız veteriner varki artık ezbere her şeyi yapıyorlar , benim kedimde durmadan kusuyordu iç parazit çıkmıştı kakasında veya kusmuklarında parazit tarzı şeyler var mı bakın bir isterseniz sinek böcek yiyerek kapıyorlar iç parazit ne yazıkki

elif_f

Başka bir veterinerliğe götürün. Maalesef bazen derman olamıyor biri. Öyle kusma dönemi ne demek eski sahibini boşverin. Gastrit mi var böbrek mi kalp mi ultrason çeksin detay bakılsın. Lütfen hiişç normal değil ihmal etmeyin başka bir yere götürün. Şehrinizi paylaşıp iyi vet önerisi isteyin burada. İhmal etmeyin yazıktır nasıl yıpranmıştır

Kusması antibiyotikten sonra geçti sulu köpüklü sarı şekilde dört günün ardından tekrar kustu kan sonuçları karın ultrasonu temiz çıktı bu veterinerler hiçbir şey anlamıyor mu ben anlamadım bişey yok diyolar e diyorum neden kusuyor . Bartındaki hiçbir yer anlamadı. Bitlis tatvana gideceğim için yanımda gelecek. Orda bir veteriner önerisi alabilirim