Kedim Sürekli Dış Kapıya Miyavlıyor Neden Olabilir?

iirvaa

Merhaba sorum aslında büyük bir problem değil fakat kedim bana bir şey mi anlatmak istiyor merak ediyorum. Her gün, gün içinde bir kaç kez dış kapının yanına gidiyor ve miyavlamaya başlıyor. Kapıyı açtığımda ise apartmana kaçıyor. Ne zaman kapı açılsa dışarı kaçmaya çalışıyor, kedim iki yaşında ve kısır. Sizce neden böyle yapıyor ve ne yapmalıyım. (Gezdirme tasmasıyla apartmana çıkarayım diye düşündüm ama o zaman da alışır hep kaçar diye korkuyorum en azından şimdi bilmediği bir yer olduğu için tereddüt ediyor. )

9 CEVAP

Susamsusi

Merhabalar benim kedimi de acikcasi ben alistirdim biraz disariya. Cikartip basinda bekliyorum o uzaklasmadan vakit geciriyo.evdeyken dış kapiya miyavlamaya basladiginda ise kapiyi aciyorum apartman boslugunda dolaşıyor geri geliyo. Dış kapıyı biri açsa veya biri evinden çıksa hemen geri geliyo korkuyo sanirim biraz . Öncelikle nacizane benim tavsiyem apartman bosluguna kontrollu olarak bırakın takip edin. Ozellikle kimsenin girip cikmadigi bi zamanda daha kolay olur. Tasmanin iki yasindaki bi kedi icin kesinlikle bi çözüm olduğunu düşünmüyorum kaldi ko hemen cikartmaya çalışıyo ve bi yere gitmiyo onu cikartana kadar. Bide ekstra olarak rahatlamasi için camdan disari baktirabilirsiniz pencereyi açıp da

hayrkln

fazla özgür ruhlu ara sıra gezdirseniz iyi olur evde bunalıyor olabilir sıkılıyor olabilir

hayran

gezdirseniz iyi olur

crnertt

Aynı durum bende de var kızgınlık döneminde çok oluyor ben camı açıyorum sineklik var ama yanında hava almasını sağlıyorum veya kucağıma alıp kapının dışına çıkarıyorum sakinliyo biraz

iirvaa

Balkonu tel ile kapattırdık, balkona çıkabiliyor hatta havaların ısınmasıyla birlikte genellikle vaktinin çoğunu balkonda geçiriyor diyebilirim.

bizim balkonda bir kedi var miyavlıyorda eve girmek istiyor nolur biri gelip alsın çok üzülüyorum bu soğukta dışarda hayvan sıcak yer arıyor yazık çok üzülüyorum.....

Yav nolur gelin

kardeşim sen hangi şehirdesin biz bilmiyoruz ki şehrini adresini nerden bilelim de gelelim ben ordudayım sen belki istanbuldasındır ben nasıl geleyim ki

kim_possible

kediniz erkekse kısırlaştırıldıktan sonra da kızgınlığa girebiliyormuş, bizim veteriner öyle söylemişti. siz de veterinerinize bir danışın derim.