Kedim 1 Haftadır Kayıp, Asla Bulamıyorum

Bademkedim

İlçemin sosyal medya hesaplarında kayıp ilanı paylaştık, fiziksel olarak da elimden geldiğince her yere yapıştırdım. Günde ortalama 12 km elimde ödül mamasıyla seslenerek yürüdüm ama yok:( bulamıyorum asla. Evimin 1-1.5 km uzaklıktaki yerlerine ilan asıp dolaşmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz var mı, umut yok mu sizce çok üzgünüm. Kedim kısır ve çipli.

8 CEVAP

Bademkedim

Merhaba arkadaşlar kedimi çok şükür ki bulduk, kendi döndü. Teşekkür ederim güzel dilekkeriniz için. Söylediklerim dışında Kapının önüne kumunu koymuştuk. Belki birine yardımcı olur diye belirtmek istedim.

Sabisim

Öncelikle çok geçmiş olsun,umarım evladınıza sağ salim kavuşursunuz. Civar apartmanlarda oturan insanlarla konuştunuz mu? Genelde ev kedileri korkup sığınacak bir yer ararken apartmanlara sığınıyorlar. Birileri eve almış olabilir. İlçe barınağı varsa orayada sorun derim. İnsanlar genelde kaçmış ev hayvanı görünce çipi varmı diye baktıracağına belediyeyi arıyor. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. :(

fatmavci8

Çipi varsa veteriner hekiminize kayıp ilanında bulundurmalısınız, binanızın bahçesine kum kabını veya yattığı bir şeyi koyabilirsiniz geri gelirse diye

Mini2019

Geçmiş olsun. Yapılacak her şeyi yapıyorsunuz. Umarım bulunur

Iceoglan

Kayıp ilanını vermek zorundasınız. Çipli olduğu için, evden atıldığını düşünüp ceza keserler. Veteriner kliniklerine de bilgi verin, çoğunun aklına çipi var mı diye bakmak gelmiyor ne yazık ki. Bulan belki veteriner kontrolüne götürür belli mi olur?
Evden çıkan bir kedi değilse, yolu bulamayabilir. Kumunu dışarıya koyun, onun kokusuna gelebilir. Korkudan depoya, kömürlüğüne girmiş olabilir. Yakın binaların içine bakın. Umarım en kısa zamanda bulursunuz

elif_f

Çoook sevindim aman dikkat edin. Eğer huyu kaçmaya meyilli ise bir şey alıp boynuna takılıyor adını getiremedim şimdi. Konumunu paylaşıyor telefonunuza. Çok geçmiş olsun

Yelizthecat

Çok şükür çok sevindim bulduğunuza

Bademkedim

Her yeri didik didik aradım, kedim tekir. Normal kedilere göre bayağı büyük ve uzun bir kedi ama yine de birinin eve aldığını düşünmüyorum bilemiyorum tabii:(
Kayıp ilanında bulunduracağım ama bunun bulunmasında bir faydası olur mu? İnternette araştırdım ama net bir şey bulamadım.