Kedinin Ve Köpeğin Aylık Masrafı

Arkadaşlar bir kedinin ya da bir köpeğin ortalama aylık masrafı ne kadar tutar sizce yazar mısınız

3 CEVAP

aysegunerr

Mama ve kedi kumunu aylık alıyorum, 60 tl tutuyor. Ödül maması vitamin vs. aldığım aylar neredeyse 100 tl tutuyor.

Castielthecat

Benim kedim yavru olduğundan aşı vb. de oluyor 250-300 civarı tutuyor vitamin yaş mama kum ödül maması ve normal mamasıyla

onurtemiz

fiyatlar değişkendir. Mesela ND adlı kaliteli mama var (tüm kediler bu mamadan yemeli bence) Yavru kedi versiyonu 85-95 tl değişiyor bir aylık. Ama büyük paket alıp daha ekonomik yapabilirsiniz. Kum da 15-60 arası değişiyor kalitesine göre. Ama kumu uygun tutabilirsiniz hiç yoktan. Aşı masrafları ayrı. Bir aşısı 50-75 tl arası mekana göre değişir. Bakırköy 75 idi Etiler de 65 İkitelli de 50. Ama Yavru kedi için 2 karma aşı+iç dış aşısı+ve çok şart değil ama kuduz aşısı var. Eğer dışarı çıkan kediyse 2 lösemi aşısı eklenir. Yaş mama verin haftada bir-iki kez (tanesi 3-7 tl). Vitamin macun alabilirsiniz (Gimcat) . İlk malzemeleri pahalı tutar (Tuvalet kabı-tarak-mama su kapları- tırmalama tahtası- oyuncaklar) . İlk aylar çok masraflı ama sonraki zamanlar epey fiyat düşüyor. Bütçe sıkıtınız çoksa mama kalitesini düşürün daha uygun fiyatlı mama alın ama ne yapıp edip ND verin yavrunuza