Kedim Kuru Şampuandan Sonra Çok Tüy Dökmeye Başladı Endişeliyim 😞

Pnrdogan

Kedim 4 aylık british longhair. Dün kuru şampuan yaptım taradım kuruttum bir sorun görmedim bu şampuanı önceden de kullanmıştık. Kedimi her gün tarar , tüy toplayıcı eldiven de kullanırım, az önce yaptım ve normalden fazla tüy gördüm, elimle çekince de tüyler geliyor. Nedeni ne olabilir şampuani önceden kullandık böyle olmamıştı:(

11 CEVAP

aslihan_e

Kuru şampuan zaten zararlı, bence tek defaya mahsus hızlıca yıkayıp arındırın cildinden. Tesadüf olmadığına emin misiniz? Yavruluk tüylerini döküyor da olabilir.

Cennet29

Veteriner şampuan kullanmanın nesini öneriyor ki Allah aşkına. Kediler ztn temiz hayvanlar şampuana ve yıkanmaya ihtiyacı yoktur bizim gibi terleyip kokmazlar. Bu tarz ürünler ztn zararlı onların doğal yapısını da bozuyor başka cilt hastalıklarına neden oluyo. Kediniz birde uzun tüylüymüş sakın veteriner önerdi diyede traş ettirmeyin oda aşırı zararlı ve uzak durulması gereken bir durum

Balimlilac

Rahatsız olmuş vücudundaki şeyden ve onu çıkarmak için kendini sürekli yalıyor temizlemek istiyor. Lütfen kedinize kuru şampuan,sıvı şampuan kullanmayın derisini hassas hale getirip hastalık kapmasına sebep olabilirsiniz.Yaladığı zaman alerjik reaksiyon gösterebilir. yıkamak zorunda kaldığınız durumda ise ılık su sadece su kullanabilirsiniz ama ıslanan bölgeyi iyice kurutmak kaydıyla. Bu arada siz istediğiniz ürünü kullanın yıkayın paklayın kedinin kendisini yalayıp temizlediği gibi sonuç alamazsınız. Umarım kediciğinize bir zararı dokunmaz çok geçmiş olsun diyorum.

Pnrdogan

Teşekkür ederim bu durumlarda yeniyim veteriner kullan dedi maalesef yanlış yönlendirme olmuş. Peki napabilirim yıkasam mi arındırmak icin

Cennet29

Ever kedinizi ılık suyla yıkayıp arıtın kulaklarına su kaçırmamaya çalışın. Havluyla güzelce kurulayın. Kurutma makinesinden coğu kedi korkuyor isterseniz ısıtıcı karşısında kurutmaya çalışın hasta olmasın

Balimlilac

Hava çok soğuk çok dikkatli olun

Tuanaalsk

Merhaba şimdi bizim veterinere sordum alerjik bir durum olabileceğini söyledi ve yikamamami yikarsam deri bütünlüğünü hepten bozacağimi soyledi

Pnrdogan

@aslihan_e yavruluk tüyleri mi bilemiyorum kedimi sahiplenili 1 ay oldu fazla bir bilgim yok ama her gün tararim böyle dökülmezdi, şampuanı da her yerine sürmeye izin vermedi zaten. Akşam bir bakayım devam ederse yıkayayim, şampuan kullanmayı vet önermişti. Teşekkür ederim

Pnrdogan

Maalesef önerdi aldım ve kullandım tüylerinin bazi yerlerinde sararma var diye , kullandıktan sonra sürekli o bölgelerini yaliyor hoşuna gitmedi sanırım

Pnrdogan

https://files.fm/u/5r3whwszct

Bu şekilde yapıyor

Tuanaalsk

Aynı şeyi yasiyorum şuan ne yaptınız nasıl düzeldi