Köpeğimin Boğazına Birley Takıldı Nasıl Kurtarabilirim

Sakito

Merhaba köpeğin sadık normalde yolda yaşayan bir köpek o yüzden çekingen her zaman tutamıyoruz bu yüzden veterinere götürme şansım yok.barınağı aradık gelemeyiz dediler tutup bakamıyoruz da sürekli boğazını kazıyarak öksürüyor belli bilet takılmış ne yapabilirim nasıl çıkarabilirim lütfen yardımcı olur musunuz

4 CEVAP

aslihan_e

Belki de boğazında iltihap falan vardır. Barınak neden gelemiyor? Belediyeye şikayet edin.

MelisRose

Merhabalar,
öncelikle önerim köpeğin ağzını açın ve boğazına bakmaya çalışın bir cisim görebiliyorsanız alın.
eğer göremiyorsanız, köpeğin ağzını açarak tuzlu ılık su yutturun (bunu şırınga ile yapabilirsiniz). ve başında kusmasını bekleyin. eğer kusmazsa acil olarak yakında bulunan bir veterinere gidin.
bir tasma yada kayışla çok rahat veterinere götürebilirsiniz.

MelisRose

yakınlarda ulaşabileceğiniz bir veteriner yoksa lütfen tuzlu su ile kusturmaya çalışmayın.
anladığım kadarı ile nefes darlığı çekmiyor. biraz normal su içirmeye çalışın ve sert bir madde yutmuş olması önlemi için haşlanmış patates ve ekmek içi gibi yumuşak gıdalar yedirin.
Fakat dediğiniz gibi bir durum varsa lütfen veterinere danışın. belediye maalesef bu konularda yardımda pek bulunmuyor.

Sakito

Köpeği bizim sokağa atmışlar kendini elletmiyor belediye aracı köpek toplamaya geldiğinde kaçıyor saklanıyor bizde ona yemek su veriyoruz seviyoruz konuluyoruz o yüzden bize alışık ama tutulmuyor hep çekingen bu yüzden de ağzına bakamıyoruz uğraştık şimdiden bişey olduğunu farketti iyice kaçmaya başladı.Annem veterineri aramış getirmeniz lazım yakalanmıyorsa ben bişey yapamam demiş belediye de gen işleri mi ne bakıyormuş aramış yakalanmıyor biz bişey yapamayız demişler öyle üzülüyoruz izliyoruz hayvanı sadece.Zeytinyağı verdik kaydırsın diye yemedi patatesi de bi denicem teşekkür ederim 🙏