Kedim Sürekli Çöp Kutusuna Girmeye Çalışıyor

Durukj

Merhabalar,4 aylık yavru kedim benim odama her girdiğinde hemen kafasını benim çöp kutumun için sokup içine girmeye çalışıyor,bazen kafası sıkışıyor oraya çöpleri çıkartıp evde başka yerlere götürüyor.Bunun sebebi ne olabilir?

1 CEVAP

somnium

oyun oynuyor kendince. dar ve girişli olması ilgilerini çekiyor. aynısını benim kedim de yapıyordu, bir üst seviye olarak içine girip oturuyordu 3 aylıkken. bunun ne yazık ki bir çözümü yok. :d aksine attığım kağıt parçaları oynarken yutuyordu. tek çözüm çöp kutusunu onun erişemeyeceği bir yere koymak. çekmece içi, dolap içi olabilir. aman dikkat, dilleri dikenli olduğu için ağızlarına aldıkları şeyleri istemeden yutabiliyorlar. oyun için alıyorlar ve o sıra istemeden yutuyorlar. dikkatli olun.