Tasmaya Direniyor

zeynepp

köpeğim tasma taktığım zaman tasmayı çikarmaya çalışıyor çıkaramayınca yere yatıyor ve ne kadar gel desem hafiften tasmayi çekip gelmesini sağlamaya çalışırsam çalışayım hiçbir yere kıpırdamiyor tasmaya alışmasi için ne yapmam gerek

2 CEVAP

Dila2003

aynı sorun bendede vardı ilk aldığım gün her gün zorla taktım ve şimdi ise tasmayı çıkartmak istemiyor birde yavru olursa daha çabuk alışır

Robin

öncelikle tasmanın köpeğinize rahatsızlık vermediğinden emin olun. ardından tasmayı elinize alın, köpeğinize temel itaat komutlarını verdikten sonra oturmasını sağlayın, tasmayı hemen takmaya çalışmayın önce görsün tasmadan korkmasın eğer korkar veya kaçmaya çalışırsa engelleyin itaat komutlarını verin çenesinin altından sevin ve tasmayı ona gösterin sonra takmayı deneyin eğer takarsanız ve kaçmazsa ödül maması. bu olay daha çok köpeğin önce tasma alıştırılmaya sonra boynuna takılmasıyla çözülür