Sokak Kedisinin Yaşadığı Bölgeyi Değiştirsem Sorun Olur Mu?

pawlove

İş yerimde çok yaşlı baktığım bir kedi var 8 yaşında falan. Yaşlılıktan dolayı halsiz, hasta bir kedi. Her gün benim çalıştığım yerde yanımda uyuyor bende izin veriyorum ama müşterilerle tartışma yaşıyorum, patronlarında haberi yok.
500m ilerde bi sitede oturuyorum, kendi yaşadığım siteye götürmeyi düşünüyorum bahçede kalabilir her gün beslerim aynı zamanda bizim sitede herkes kedileri besliyor mama bulması çok kolay aç kalmaz. En azından rahat eder diye düşünüyorum ama ya sevmezse geri gelmeye çalışırsa diye korkuyorum iyilik yapayım derken kötülüğüm dokunsun istemiyorum. Sizce götürsem sorun olur mu daha önce yapan biri var mı ?

5 CEVAP

tengrist

Kediler için bölge değişikliği her zaman uyum ile bitmiyor farklı bölgelere alınıp yemeden içmeden kesilen ve sonucunda ölen de var kış vakti biliyorsunuz hipotermiye bağlı ölüm çok gerçekleşiyor böyle durumlarda. tamamen kedinin karakterine, bulunduğu bölgede ne kadardır var olduğuna, orayı ne kadar sahiplendiğine ve en önemli etken olarak yeni gideceği yerin konforuna bağlı bir durum bu. Net bir şey söylemek yanlış olur. Sahiplendirilme ilanı açılsa acaba bir şansı olabilir mi?

Lilibeth

Yine sizden ayrılmayacağı için bence götürün, sizi hep gördükçe birkaç güne alışır duruma

pawlove

@tengrist Bahçemde boxlar var etrafı brandalı içine kazaklarımdan koydum onların içinde yatar diye düşündüm ama dediğiniz gibi yemeden içmeden kesilir diye korkuyorum. Çok yaşlı küçük bir yerde yaşıyorum yavru kedileri bile sahiplendiremedim herkes cins kedi peşinde maalesef

aslihan_e

500m ilerideyse o rahatsız hissederse kendisi eski yerine döner zaten.

gokcen86

Mesafe kısa olsa da önermiyorum. Kedilerin yer değişikliğini sevmemesi bir yana, bölgede bulunan diğer kedilerle kavga durumu olabilir ve kediniz tamamen kaybolabilir. Tasmaya alışkın bir kediyse (tabii düşme riski her zaman var) ona tag alarak bu durumu çözebilirsiniz; öbür türlü maalesef çok zor.