Kedisi Böyle Olan Var Mı 🫣

Herkese merhaba. Direkt konuya başlamak istiyorum 🫠 6 ay önce bir smokin kedi sahiplendim ilk başlarda da hareketleri farklı gelse de küçük olduğu için yaptığını düşündüm..
Neler yaptığından bahsedecek olursak 🫤 duvarları kemiriyor bildiğiniz yer gibi ve bu gün geçtikçe ufak ufak artıyor
Kendi kakasını yaptıktan 2 3 saat sonra gidip tuvaletinden patisi ile çıkarıyor. bant yiyor, sürekli camlara çıkma atlama camdan fırlamaya çalışma gibi hareketleri var kapı açıldığında da aynı düzenli temiz su içsin diye 2 litrelik su sebili almıştım onu patileye patileye 2 litre suyu yere dökmüş ve parkeler kabardı 🤦‍♀️ sürekli kaçmak ister gibi hareketleri var bir gün basıp gidecek gibime geliyor 🫤 5. Ayında kızgınlığa girdi yani 1 ay önce. veteriner vitamin vs başladı duvar kemirdiği için.. ayrıca tüm bu hareketlerinin de normal olmadığını söylüyor sanki eve adapte olamadı gibi geliyor böyle sorunlar yaşayan ve geçirmiş olan varsa yardımcı olabilir mi 🫠

8 CEVAP

Ben ona bağlıyım da onun bağı konusunda şüpheliyim 🤭

Alaskaa

İlk başlarda benim kedim de öyleydi 5.ayıda 3. Ailesi oldum geldiğinde aşırı tedirgindi ve sürekli kaçmaya çalışıyordu. Perdeye tırmanıyordu. Kızgınlığa girdiği zaman daha da çok yapmaya başladı bu süreçte relax paste kullandım. Atladığı tırmandığı yerlere kolonya sıktım sevmediği için bir sonraki gitmesinde koklayıp geri döndü. 8. Ayına geldiği zaman da veteriner tavsiyesi ile Kısırlaştırdım. Şuan aşırı sakin ve günlük sadece bir kaç saat enerji patlaması oluyor onda da çılgınlar gibi koşup duruyor. Önerim relax paste , antistress şurubu ve sakinleştirici kullanabilirsin. Atladığı yerlere sevmediği kokulardan sıkabilirsin veya uzaklaştırıcı kullanabilirsin ki duvar dahil. Birde sağlığı ve uzun ömrü için kısırlaştırmanı öneririm 😇

somnium

ahahah, kendi kedimi gördüm. bunun ilgiyle alakası yok, direkt karakter meselesi. benim kedim bize 3 aylıkken geldi, direkt sokaktan. eve gelen arkadaşlarım, yıllardır beslediğim kediler dahil kedim kadar yaramazını ama bir o kadar akıllısını görmedim. benzer şeyler bizde de var. duvarımız nemlendi bu sene, gidip onları söküyor. ağzına alıyor ama vitamin eksikliğinden değil, oyun amaçlı yapıyor. yerin hepsi söktüğü duvar parçacıklarıyla doluyor. vitamin eksikliği olmadığını ders için astığım not kağıtlarını da aynı şekil söküp, ağzına almasından anladım. :) hoşuna gidiyor. odamda hiçbir poster kalmadı kirke hanım sayesinde, sildi süpürdü aldı yırttı. bizimki perdelere çıkmak için kornişi devirdi, tek çözüm stor perde. geçin ve rahatlayın. dışkı sorunu bizzat yaşandı. kedim kakasını çıkarıp oynuyordu bir ara, ilgisiz kaldığı için de değil. bana çok bağlıdır, günde 6 saat oynadığımı bilirim. oyun olsun diye! üstten girmeli tuvalet aldık, şimdi çıkaramıyor hanımefendi. bir de küçüktü tuvaleti, bizimki iri yapılı olduğu için ondan da olabilir ama oyunculuğuna veriyorum ben. bant, silikon vs. asla ortalıkta bırakmıyoruz biz de. hemen ağzına atıyor oyun diye. (ağzına alıp, taşıyıp oynama hobisi var.) bir kere camı yapan işçi bey, silikonları hafif dökmüştü. süpürgeye çeksem de fark edememiştim birkaç parçasını. en son birkaçını ağzında görmemle midesine götürdü. ki çekmecemden tütsü çalıp, serumluk ve iğnelik olmuşluğu var. o çekmece, benim bebekliğimden kalma. ben bile açamamışım o dönem, o nasıl açtı o patilerle anlamadık. biz de her şeyi kontrole aldık bu yüzden, her şey onun düzeninde. ayrıca bizimki kendi başına oyun oynamaz. illa uyandırır, top al-getir yapana kadar rahat bırakmaz. ha kablo da kemiriyor, çöp kutusuna girip dağıtıyor da, duşa kabine zıplayıp duşa kabini tamamiyle indiriyor(plastik), camlarda olan kedi sinekliğini bile sökebildi. aman, dikkat edin. cidden ben şeyi fark ettim, yaramazlık seviyesi arttıkça zeka da artıyor ahaha. onu böyle kabullenin. kısırlaştıktan sonra biraz duruldu ama genel durum hâlâ cinlik peşinde.

atesco

bizim kedimizin ilk sahibi de buna benzer şeylerden şikayetçiydi ama biz onların yaşadığı sorunları yaşamadık kısırlaştırdıktan sonra hiç yaşamadık sadece ilgilenmediğimizde veya şımardığında halıyı tırmalıyor ama ilgilenmeye başlayınca hiçbir şey yapmıyor. bol bol oynatın aktiviteler yapın saklambaç falan oynayın hem enerjisini atar hem de mutlu olur, bağ kurursunuz

atesco

bizim kedimizin ilk sahibi de buna benzer şeylerden şikayetçiydi ama biz onların yaşadığı sorunları yaşamadık kısırlaştırdıktan sonra hiç yaşamadık sadece ilgilenmediğimizde veya şımardığında halıyı tırmalıyor ama ilgilenmeye başlayınca hiçbir şey yapmıyor. bol bol oynatın aktiviteler yapın saklambaç falan oynayın hem enerjisini atar hem de mutlu olur, bağ kurursunuz

@Alaskaa tavsiyeler için çok teşekkür ederim veterinerimizin önerisi ile 21 aralıkta kısırlaştırma ameliyatı oldu sorunsuz çok güzel geçti. Önerilerinizin bir çoğunu yaptım açıkçası 🫤 kolonya sıkmayı bant yapıştırmayı maalesef hiç biri işe yaramadı normalde çoğu kedi süpürge, fön makinesi vb seslerden korkar benim kız tam tersi oda oda peşimde gezer asla korkmuyor yada yaptığı tehlikeli zararlı da olsa yapmaktan vazgeçmiyor işte tüm bunları veterinere anlattığımda da bunca şeyin normal olmadığını belirtti 🫤 önerdiğiniz sakinleştiriciyi de deneyeceğim umarım sonuç alabiliriz 🥲

Cevapladığınız için teşekkür ederim 🥰 ben hep evdeyim ve oyuncak ilgi hepsini veriyorum çok şükür yani yalnız kalsa uzun süreler ilgisiz falan normal diyeceğim ama öyle bir sorunumuz da yok oyunsa deli gibi oynatıyorum çeşitli oyuncakları da var ekstra ne yapılabilir bilmiyorum bir kaç hekim bir şurup tarzı damladan bahsetti ama bilemiyorum 🫤🤦‍♀️

@somnium desenize kötü günler geçti sırada daha kötü günler var 🤭 store da çözüm değil bizde maalesef ısırıp parçaladı ipleri çıktı hep açıp kapatma zincirini asla açık bırakamıyorum kafasını sokup intihar etmeye çalışıyor çünkü 🤭
Bilmiyorum veterinere sorduğumuzda bu hareketlerinin normal olmadığını önce vitamin başlayalım sonrasında duygu durum için bitkisel ilaç başlarız dedi bende ilaç başlamadan burada sormak istedim geçiren bu tehlikeli huylarını bırakan var mı diye 🥲 kısırlaştırma da oldu kafasında yakalıkla koşturuyordu etrafta 😖 umarım zamanla daha azalalır bu huyları.