Kedim Yeni Açılmış Mamayı Yemiyor

merhaba kedime hep nd tavuklı ve narlı kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum. mama konusunda da çok takıntılı. kesinlikle başka mama yemiyor üstüne yeni açılmış mamayı da bazen hemen yemiyor. dün mamacıteyze sitesinden (nd nin yetkili satıcısı olduğunu teyitlerek) aldığım mamayı yeni açtım. kedilerimden biri yiyor ama diğeri hala yemedi koklayıp geri çekiliyor ve aç biliyorum miyavlıyor. bunu bir iki kere daha yaşadım. başka yaşayan var mı :/

4 CEVAP

giizeeem

benimki yaş mamada yapıyor sadece bunu elimle veriyorum ben de o zaman yiyor. Kuru mamada da deneyebilirsiniz belki işe yarar. Eski mamadan varsa yeni mamaya geçer gibi de yavaş yavaş karıştırarak verebilirsiniz. Benim aklıma gelen öneriler bunlar.

Bence 2 sebep olabilir.
Mamasını artık sevmiyor ya da sıkılmış olabilir.
Ya da diş etlerinde sorun olabilir.Kuru yemek istemiodur.
Yaş mama vermeyi deneyin bakalım yiyecek mi sonra yakınınızda güvendiğiniz bir petshoptan kısır kedi ise proplan somonlu almayı deneyin.Değilse proplan marka sorun.İsterseniz önce yeni açılmış paketten yiyip yemeyeceğini kontrol için küçük paket alın.Nd markasında aynısını bende kedimde yaşadım.3 yıldır proplan alıyorum

Bence 2 sebep olabilir.
Mamasını artık sevmiyor ya da sıkılmış olabilir.
Ya da diş etlerinde sorun olabilir.Kuru yemek istemiodur.
Yaş mama vermeyi deneyin bakalım yiyecek mi sonra yakınınızda güvendiğiniz bir petshoptan kısır kedi ise proplan somonlu almayı deneyin.Değilse proplan marka sorun.İsterseniz önce yeni açılmış paketten yiyip yemeyeceğini kontrol için küçük paket alın.Nd markasında aynısını bende kedimde yaşadım.3 yıldır proplan alıyorum

benim kediminki aynı marka aynı çeşit olmasına rağmen paketin yeni açılmasıyla alakalı. sabah eski paketten koyduğumu yemişti akşam yeni açılmış paketten yemedi. daha önce 3-4 sefer daha böyle bi şey yaşadık. anlamadım bayat mama mı seviyor 🙄 mamanın da orjinalliği hakkında bir şüphe yok anlamadım neden böyle yapıyor