Kızım 7 Aylık Kısırlaştırdım Nelere Dikkat Etmeliyim ?

sansu33

Kızım 7 aylık kısırlaştırdım nelere dikkat etmeliyim ? 5 gün oldu yakalagından aşırı rahatsız oluyor yakalıgı çıkardığımda mamasını yiyor oyun oynuyor çıkarmazsam yemiyor çok mutsuz

2 CEVAP

ali_riza

Merhaba, veterineriniz yakalığı kaç gün sonra çıkarmanızı önerdi bilmiyorum ama bu süreçte kedinizin yanında olduğunuz anlarda yakalığını çıkarıp onunla vakit geçirebilirsiniz. Mama, su ve tuvalet ihtiyacını rahatça karşılamasına izin verin ve bu süreçleri de takip edin. Yakalığın amacı ameliyatlı bölgeye ulaşmasını engellemek o yüzden siz yanında iken kontrollü bir şekilde yakalığını çıkarmanız bir sorun teşkil etmez. Yakalığı erken çıkarırsanız yarasına zarar verebilir ve tekrar veterinere gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu sürecin devamında ise kısırlaştırılmış mamaya geçiş yapmalısınız. Mama geçişini ise eski mama ile yeni mamayı karıştırarak başlatmalısınız.

Balimlilac

Yakalık kedilere çok stres yaşatıyor bu sebeple biz yakalık değil ameliyat tulumu giydirmiştik. Tavsiye ederim.