Tırmalama? (Bugün Bir Daha Soru Sormayacağım Söz)

lamiaaslan123

Sakız'ım ÇOK tırmalıyor ve ısırıyor. bir nedeni olduğunu sanmıyorum. ne yapayım.

5 CEVAP

MinelG

Isırması aslında normal ısırarak oyun yapıyorlar.Çok şiddetli ısırdığı zamanlarda hayır diye bağırın ve onu sevmekten vazgeçin o an için yaptığının yanlış olduğunu anlayacaktır.Ben hafifçe yüzüne üflüyodum büyüdükçe akıllanıp şiddetli ısırmayı bıraktı.Tırmalama zaten içgüdüsel bir şey.Tırnaklarını düzenli olarak kesin ve bir tırmalama tahtası edinin.

lamiaaslan123

tırmalama tahtamız var tırnaklarını da kesiyorum ama yine biraz kalıyor. alışmasını istemiyorum.

Basak2056

Isırması gayet normal özellikle küçükse tırmalama tahtası ve onunla oynarken hırçın oynanamamanız ısırdığında net bi şekilde hayır derseniz sizi anlayacaktır

Kedimekim

Benim kedim 9 aylik ve 1 aylikken sahiplenmistim. Ilk gunden su zamana kadar isirma ve tirmalama huyundan vazgecmedi. Veterinerim bana her kedinin ayri bir karekteri oldugunu bu durumun onun karelteri oldugunu ve bu sekilde onu kabul etmemi soylemisti. Bizde oyle kabul ettik ama ellerimiz kollarimiz hep yara bunlarda artik ondan hatiralar diyoruz. Demem o ki bu huyundan vazgecmeyecek ve size de bu sekilde kabullenmekten baska bir secenek kalmiyor ne yazik ki :)

lamiaaslan123

teşekkürler hepinize.