Acil Yardım Sokak Kedisi Tuvaletini Neden Yapmaz?

Ferdibuse

Apartmanda baktığım 9 aylık dişi kedimi kısırlaştırmaya götürmek için dün akşam dokuzda eve aldım yemek yemediğindn emin olmak için 12 saat oldu hiç kuma çiş kaka yapmamış disardan

4 CEVAP

tengrist

Problem olmaz dışarıda yapmıştır yeni girdikleri ortamda stresten hemen tuvaletlerini yapamıyorlar zaten tutuyorlar alışana kadar. ameliyattan sonra da hem anestezi etkisi, hem ağrılar hem de vücudunda besin olmadığı için bir süre yine tuvaletini yapmıyor. veteriner kontrol edebilirdi aslında mesane ve rektum dolu mu diye ameliyattan önce ama girmiş artık, geçmiş olsun.

Ferdibuse

Veterinere söyledim tuvaletini yapmadığını kaç saat oldu diye sordu 12 dedim sorun olmaz dedi evde kedim için kullandığım kedi kumumu kullanmam iyi olur sizce yoksa dışarıdan toprak mı almaliyim

Ferdibuse

Disaridan kum getirdim ona yapmadı şuan ameliyata girdi bir sorun olur mu veya ameliyat sonrası yapar mi

tengrist

aslında dışarıda büyümüş kedilerde bir süre kuma toprak karıştırmak kum kabını daha hızlı ve problemsiz kabul etmesini sağlıyor ama bir çok kedide buna gerek kalmıyor. daha rahat hissetmesini istiyorsanız yapabilirsiniz bana kalırsa hiç gerek yok evdeki kumla devam edebilirsiniz