Kedim Dışkısını Gömmeyi Bıraktı, Be Yapabilirim

elfelyaf

Kedim kısırlaştırıldıktan sonra rahat etmesi için banyodaki tuvalet kabını odama getirdim üstündeki kapağı çıkarttım ve tepsi şeklinde kaldı kabı. Yaklaşık 1 haftadır ne zaman dışkısını yapsa üstünü kapatmıyor öylece açık kalıyor. Normalde hep örterdi. Kabını eski yerine taşıdım iyi hissettiği için üstündeki kapağı da tekrar taktım ama hala kapatmıyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir nasıl çözebiliriz bu problemi. Üstündeki çorap yüzünden rahat edemiyor desem değil gayet eksisi gibi hareket edebiliyor. Bu problemi yaşayan var mı

1 CEVAP

ali_riza

Merhaba, her zaman kullandığınız kumu değiştirdiyseniz kumunu beğenmemiş olabilir, kumu temiz olmayabilir ya da kabında yeterince kum olmayabilir. Belki de tuvaletin yerinin değişmesi onu rahatsız etmiştir ve daha sessiz sakin bir yer istiyordur. Yani birden fazla sebebi olabilir. Kedinizi gözlemleyerek bu durumun neden kaynaklığını bulmaya çalışın. Eğer çözüm bulamazsanız veterinerinize danışmaktan çekinmeyin derim.