Diski Kokusu :(

Tosbikdumik

Arkadaşlar merhaba buraya yazmayalı o kadar cok olmuş ki:) problemimiz bu ara diski kokusu . Mama olarak nd morina balıklı mamasindan aldık ama diskisi o kadar kötü kokuyor ki bakın evde nefes alamıyoruz o kumdan çıktığı anda. Neden böyle aynı şeyi bu mamayla yaşayan var mı yoksa mamayla alakasız bi durum mu ona göre veterinere götüreyim

9 CEVAP

Emirrckr

İç parazit dışkıda yoğun koku yapabiliyor evet.

sevgikrhnx

Nd mama protein değeri yüksek olduğu için ağır kokuyor bizde kullandık ve ağır bir kokusu oluyordu ancak yinede ne olur ne olmaz veterinere götürüp bir testlerini yaptırabilirsiniz hastalık belirtisi de olabilir. Bizim kızımız böbrek rahatsızlığına yatkın olduğundan ve bu mama da çok yüksek protein değeri olduğu için böbrekler sindirmekte zorlandığından kandaki kreatin değeri yükselmeye geçmişti veteriner önerisiyle değiştirdik. Sizde bir veterinere danışın mutlaka.

Emirrckr

İç parazitini yaptırdınız mı?
Ayrıca mama da dışkı kokusunu bazı kedilerde arttırabiliyor.

Tosbikdumik

Bu ara parazit aşısı ilk defa aksattık onunla alakalı olabilir mi

aslihan_e

İshal olunca da çok kokar, normal mi kakası?

CakilYavrukus

Nd mamaların dışkıları genelde yoğun kokuyor. Kumu iyice süzdükten sonra klozetin sifona basıp akan suya kürekle bırakın akıp gidiyor evde kokutmayın

duman2707

Evet nd de dışkı kokusu daha fazla oluyor
İç parazitte eğer varsa yapar ama bi gecikme yüzünden hemen iç parazit oluşmaz
Ben kedilerimi eve ilk aldığımda alışsınlar diye bir hafta kadar veterinere götürmemiştim
Böyle nasıl tarif etsem zeytin kokusu gibi ekşi bi koku oluyordu kumlarında yaş mamadan falan sandım ama değilmiş daha sonra tenya farkettim poposunda
Hemen aşıya götürdük yattıkları yerleri falan temizledik hatta yattıkları yere de epey bi dökülmüştü
Aşıdan sonra o koku da bitti
Ama sizin ufak bi gecikme de iç parazit olmaz mama kaynaklı da olabilir tabi aşıyı da aksatmayın

Tosbikdumik

Hiç isal olmadı şimdiye kadar . Mamayı değiştik suan bi koku yok ama aşılarını da bugün vurdurduk tabi . Teşekkür ederim ✨

sevgikrhnx

Nd mama protein değeri yüksek olduğu için ağır kokuyor bizde kullandık ve ağır bir kokusu oluyordu ancak yinede ne olur ne olmaz veterinere götürüp bir testlerini yaptırabilirsiniz hastalık belirtisi de olabilir. Bizim kızımız böbrek rahatsızlığına yatkın olduğundan ve bu mama da çok yüksek protein değeri olduğu için böbrekler sindirmekte zorlandığından kandaki kreatin değeri yükselmeye geçmişti veteriner önerisiyle değiştirdik. Sizde bir veterinere danışın mutlaka.